Cihan Kolivar tahliyesinin ardından konuştu: Eroin tüccarı olsaydım cezaevine gitmeyecektim

Cihan Kolivar tahliyesinin ardından konuştu: Eroin tüccarı olsaydım cezaevine gitmeyecektim
9 gün cezaevinde kalan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, tahliye kararının ardından konuştu. Kolivar, “Ben eğer hırsız olsaydım, eroin tüccarı olsaydım, cezaevine gitmeyecektim” ifadelerini kullandı.

Artı Gerçek- Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, geçtiğimiz haftalarda katılmış olduğu bir televizyon programında, ekmek fiyatları ile ilgili çıkan bir tartışma esnasında, “Ekmek, aptal toplumların temel gıda maddesidir. Bizim toplum ekmekle doyduğu için 20 sene başında yöneticiler duruyor” şeklinde konuşmuştu. 'Türk milletini, devleti, devletin kurum ve organlarını aşağılamak' suçu sebebi ile başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Kolivar, geçmişte yapmış olduğu sosyal medya paylaşımları sebebiyle 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla tutuklandı. Cihan Kolivar, dokuz gün tutuklu kalarak 17 Kasım'da Silivri’deki Marmara Cezaevi’nden tahliye edildi.

Cihan Kolivar, serbest kalmasının ardından Tele1 canlı yayınına katıldı. Namık Koçak’ın sunduğu Forum Hafta Sonu’nda Kolivar, Anayasal fikrini açıkladığı için cezaevine gönderildiğini söylerken, "Ben eğer hırsız olsaydım, eroin tüccarı olsaydım, katil olsaydım bu tip meziyetlerim olsaydı ben o cezevine gitmeyecektim. Anayasal fikrimi açıkladığım için oraya gittim" şeklinde konuştu.

CİHAN KOLİVAR NE DEMİŞTİ?

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, “Ekmeği temel gıda maddesi saymıyorum. Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir” demişti.

Kolivar ayrıca, “Bizim toplum ekmekle doyduğu için böyle 20 sene başına yöneticiler duruyor” ifadelerini kullanmıştı.

ÖMER ÇELİK, 'NEFRET SÖYLEMİ, EKMEĞİ AŞAĞILIYOR' DEDİ

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar'ın sözleriyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar'ın sözleri nefret söylemidir. Milletimizi ve ekmeği aşağılayan açıklamaları hadsizliktir. Bu şahsın milletimizi ve ekmeği aşağılamanın yanı sıra husumet siyasetinin elamanı olduğunu belli eden açıklamaları ise başlı başına nefret siyasetidir." ifadesini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar