Çorum'da altı öğrenci asansörde mahsur kaldı

Çorum'da altı öğrenci asansörde mahsur kaldı
Yayınlanma:
A+ A-
Çorum’da KYK yurdunda altı öğrenci asansörde mahsur kaldı. Yurt bahçesinde toplanan öğrenciler eylem yaparak, asansörlerin bakımdan geçirilmesini talep etti.

Artı Gerçek - Aydın'ın Efeler ilçesinde 25 Ekim akşamı KYK yurdundaki asansörün düşmesi sonucu Zeren Ertaş adlı üniversite öğrencisinin vefat etmesine karşın, yurtlarda benzer görüntüler yaşanmaya devam ediyor.

Son olarak Çorum Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait İskilipli Atıf Hoca Kız Öğrenci Yurdu’nda dün akşam arızalanan asansörde 6 öğrenci mahsur kaldı. Öğrenciler, yurt görevlileri tarafından kurtarıldı.

Yurt asansörünün arızalanması ve öğrencilerin mahsur kalmasına tepki gösteren çok sayıda öğrenci, yurt bahçesinde toplanarak olayı protesto etti.

İL MÜDÜRÜNE TEPKİ

Yurda gelen Çorum Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar da öğrencilerin tepkisiyle karşılaştı. Asansör arızası nedeniyle Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4'üncü sınıf öğrencisi Zeren Ertaş'ın öldüğünü hatırlatan öğrenciler daha sonra yurtlarına geri döndü. (DHA)

Öne Çıkanlar