Demirtaş'ın avukatı: Tweet nedeniyle en az 7 ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilecek

Demirtaş'ın avukatı: Tweet nedeniyle en az 7 ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilecek
Yayınlanma:
A+ A-
Demirtaş'ın avukatı Mahsuni Karaman, "Demirtaş ve arkadaşlarına, twit nedeniyle en az 7 ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilecek. Şaka değil verilecek! Yok mu bir sözünüz?" dedi.

Artı Gerçek - Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın avukatı Mahsuni Karaman, müvekkilinin de yargılandığı Kobanê Davası'yla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

HDP'nin davaya gerekçe olarak sunulan açıklamasını paylaşan Karaman, “'Halklarımız', hukukçu, aydın ve entelektüellerimiz ve de siyasetçilerimiz! Kobani dosyasında, Demirtaş ve arkadaşlarına, 6 Ekim 2014 tarihli aşağıdaki twit nedeniyle, en az 7 ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilecek. Şaka değil verilecek! Yok mu bir sözünüz?" ifadelerini kullandı.

Açıklamanın öldürme ya da öldürmeye teşebbüse azmettirme suçlamasına gerekçe olamayacağını belirten Karaman, "Türkiye akademi camiasından 10 yetkin ceza hukukçusu beri gelsin! Bu twitle, öldürmeye ve öldürmeye teşebbüse azmettirme suçunun işlenebileceğini söylesin, susalım! Akademik ahlak ve namus için söylesin!" dedi.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar