Demirtaş'tan öneri ve uyarı: Felaketi katliama dönüştürmeyin

Demirtaş'tan öneri ve uyarı: Felaketi katliama dönüştürmeyin
Yayınlanma:
A+ A-
Selahattin Demirtaş, depremle ilgili ortak koordinasyon merkezi kurulması gerektiğini söyledi. 36 saatlik zaman kaybına dikkat çeken Demirtaş, "daha fazla gecikerek felaketi katliama dönüştürmeyin" dedi.

Artı Gerçek - Edirne'de tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Maraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından, somut önerilerini paylaşmaya devam ediyor.

"İktidar partileri ortaklaşmaya yanaşmıyorlarsa tüm muhalefet bir araya gelmelidir" diyen Demirtaş, Diyarbakır ve Adana'da iki koordinasyon merkezi kurulması gerektiğini söyledi.

'FELAKETİ KATLİAMA DÖNÜŞTÜRMEYİN'

"Devlet, vatandaş, partiler, sivil toplum örgütleri ve büyük şirketler tam bir iş birliği yapamazsa 100 binden fazla insanımızı kaybedebiliriz" uyarısını yapan Demirtaş, "Zaten 36 saati kaybettik. Daha fazla gecikerek felaketi katliama dönüştürmeyin" dedi.

'İNSANLIKTA BULUŞALIM'

Sol ve sosyalist partilerin, genel koordinasyon olmadığı içi potansiyellerini harekete geçiremediklerini belirten Demirtaş, paylaşımlarını "Belediyelerimize el konulmasıydı hepsini biz yapabilirdik ama bugün bunları bir kenara bırakıp insanlıkta birleşelim" diyerek sonlandırdı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar