Deprem toplanma alanları nereden, nasıl öğrenilir?

Deprem toplanma alanları nereden, nasıl öğrenilir?
Yayınlanma:
A+ A-
AFAD tarafından Türkiye genelinde belirlenen deprem toplanma alanları e-Devlet'te yayınlandı. Olası yeni felaketlerde yapılacak yardımlar tüm il ve ilçeler için listelenen bu alanlarda organize edilecek.

Artı Gerçek - "Yüzyılın en büyük depremi" olarak değerlendirilen Maraş Pazarcık merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşlar tüm illerde evlerine en yakın toplanma alanlarını merak ediyor. E-Devlet üzerinden AFAD tarafından Türkiye genelinde belirlenen deprem toplanma alanlarına ulaşmak mümkün. Olası bir afetin ardından afetzedelere ulaştırılacak yardımlar, devlet tarafından belirlenen bu toplanma alanlarında yapılacak.

ACİL TOPLANMA ALANI SORGULAMA

İl ve ilçelerde, yaşanılan mahallelere en yakın acil toplanma alanı, e-Devlet'in internet adresindeki ilgili alandan sorgulanabiliyor. e-Devlet'e TC kimlik numarası ile giriş yapılıp arama çubuğuna 'Acil Toplanma Alanı Sorgulama' yazdıktan sonra çıkan başlığa tıklayarak ikamet edilen bölgedeki deprem toplanma alanı tespit edilebiliyor.

ekran-goruntusu-2023-02-06-152133.jpg

Ayrıca, sorgulama sayfası üzerindeki haritadan, il ve ilçeleri tıklayarak en yakın deprem toplanma alanlarının listesine ulaşmak da mümkün. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar