'Dersim'de tuvalet açılışı yaptılar' haberlerine yasal işlem başlatıldı

'Dersim'de tuvalet açılışı yaptılar' haberlerine yasal işlem başlatıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Dersim'de yapılan bir açılış 'Tuvalet açılışı yaptılar' şeklinde haber oldu. Tunceli Valiliği beş tuvaletin de yer aldığı açılışla ilgili haberlere tepki göstererek, "Gerçek dışı paylaşımlar hakkında yasal işlem başlatıldı" dedi.

Artı Gerçek - Dersim'de yaylacılar için yapılan beş tuvaletin bulunduğu açılış töreniyle ilgili 'Tuvalet açılışı yaptılar' haberlerine Tunceli Valiliği tarafından tepki gösterilerek, paylaşımlarla ilgili yasal işlem başlatıldığı duyuruldu.

Dersim'de, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından, yaylacılar için yaptırılan beş portatif tuvaletin de yer aldığı bazı tarımsal projelerle ilgili açılış töreni düzenlendi.

Açılışta Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yıldırım kurdele kesti. Özkan, Demirdöğen ve Yıldırım törende birer konuşma da yaptı.

KİBAR FEYZO BENZETMESİ

Tören, 'Tuvalet açılışı yaptılar' şeklinde basında ve sosyal medyada yer aldı. Haberlerde 'Kibar Feyzo' filmindeki 'Ağaya beleş' sahnesi de hatırlatıldı.

VALİLİĞİN AÇIKLAMASI

Bunun üzerine, Tunceli Valiliği açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada, kentte yıl içerisinde yapımı tamamlanan bazı tarımsal ve hayvancılık projeleri için tanıtım ve temsilen açılış programı gerçekleştirildiği belirtildi.

Program kapsamında içlerinde banyo, lavabo ve kılık kıyafet değiştirme alanı bulunan taşınabilir yaşam konteynerlerinin üreticiler adına Tunceli Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği'ne teslim edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Toplam tutarı 15 milyon liraya ulaşan bu projelerimizin 4 milyon liralık kısmı Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca (DAP) karşılanmıştır. Hal böyleyken ne yazık ki, bir kısım yazılı ve görsel basın organları ile sosyal medya hesaplarında hem üretimin artırılması, hem de üreticilerimizin yaşamının kolaylaştırılması amacıyla gerçekleştirilen mera ıslahları, tarımsal sulama projeleri, hayvan içme suyu tesisleri, yayla yolları yapım projelerimizin temsilen yapılan açılış ve tanıtım programı çarpıtılmış, üreticilerimiz için yaptırılan taşınabilir yaşam konteynerlerinin de bulunduğu alanda yapılan program 'tuvalet açılışı' gibi gösterilmiştir. Maalesef halihazırda bir kısım sosyal medya platformlarında bu çarpıtma haberler gerçekmiş gibi paylaşılmakta, insanlarımızda algı oluşturulmaya çalışılmaktadır."

Açıklamada, gerçek dışı paylaşımlar hakkında yasal işlem başlatıldığı belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar