Dilan Polat ve Engin Polat adliyeye sevk edildi

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Kasım 2023 08:30
A+ A-
Dilan ve Engin Polat ile gözaltına alınan 18 kişi emniyetteki işlemleri tamamlandı. Polat çifti, Sezgin Polat, Kürşat Polat, Sıla Doğu ve Can Doğu'nun içinde bulunduğu şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye getirildi.

Artı Gerçek - Sosyal medyadaki lüks yaşam paylaşımlarıyla, son günlerdeyse para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla gündeme gelen ve düzenlenen operasyonla gözaltına alınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 18 şüpheli adliyeye gönderildi.

DHA’da yer alan habere göre İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Engin Polat ve Dilan Polat çiftinin de aralarında bulunduğu şüphelilerin emniyetteki sorgu işlemleri sürüyor. Polat çiftinin ifade alma işlemlerine saat 17.20 sıralarında başlandı. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan ve altı saati aşkın süredir sorgulanan Dilan ve Engin Polat çiftinin sorgusu 23.45'de tamamlandığı açıklandı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Sağlık kontrolünün ardından aralarında Dilan Polat ve Engin Polat'ın olduğu 18 kişi Anadolu Adalet Sarayına sevk edilerek Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosuna getirildi.

Polis ekiplerince dört gün boyunca süren ifade alma işlemlerinde Dilan Polat'a 26, Engin Polat'a ise 40 sayfa soru sorulduğu öğrenildi.

Toplam gözaltında olan 24 şüpheliden 18'inin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Diğer altı şüphelinin ise emniyetteki işlemleri devam edildiği öğrenildi.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar