Dokuz öğrenci suç duyurusunda bulunmuştu: Tacizle suçlanan okul müdürü tutuklandı

Dokuz öğrenci suç duyurusunda bulunmuştu: Tacizle suçlanan okul müdürü tutuklandı
Elazığ Şehit Mehmet Öter Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nde dokuz öğrencinin taciz gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmasının ardından okul müdürü G.C. hakkında yakalama kararı çıkarıldı. G.C. ifadesinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Evren DEMİRDAŞ


ELAZIĞ - Elazığ Şehit Mehmet Öter Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nde okuyan bir kız çocuk öğrenci Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) okul müdürü G.C.’nin kendisini taciz ettiğine dair şikayette bulundu. Başlatılan soruşturmada yedi kız öğrenci daha şikayetçi oldu.

28 Mart’ta gözaltına alınan okul müdürü G.C., ertesi gün çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Okul müdürü G.C.'nin zorunlu izne ayrıldığı belirtilirken dün bir kız çocuk öğrencinin daha şikayetçi olması üzerine Elazığ Cumhuriyet Savcılığı tarafından bugün okul müdürü G.C. hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

TUTUKLAMA İSTEMİ

Okul müdürü G.C., hakkında yakalama kararı çıkarılmasının ardından avukatıyla birlikte Elazığ Adliyesi'ne geldi. G.C., savcılık ifadesinin ardından tutuklama istemiyle Elazığ 1. Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildi.

TUTUKLANDI

G.C. çıkarıldığı mahkemece "çocuğun cinsel istismarı" suçundan tutuklandı.

'DOĞRU KARAR VE YERİNDE'

4c0009d4-c3de-4602-8c84-681cd3bcc627.jpg Avukat Eda Vural

Davanın ardından davayı takip eden avukatlardan Eda Vural kararın yerinde olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Başlangıçta 8 öğrenciyle başlayan 9’uncu öğrencinin de şikayetçi olmasıyla devam etti. 9’uncu öğrencinin şikayeti sonrasında savcılık harekete geçti ve şüpheliyi tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sev etti ve şüpheli bugün tutuklandı. Biz yargılamaya olan inancımızı pekiştiren tutuklamayı yapan yargı makamlarına, sesimizi milyonlara duyuran sizlere sürecin başından beri bir baba olma hassasiyetiyle davranan meslektaşım Kurtuluş Kuyucu’ya saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Adalet yerini bulacaktır bizde sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Bu kararı doğru ve yerinde bir karar olarak değerlendiriyorum. Çünkü başlangıçta yaptığımız bir haber vardı bu süreç iddia dahi olsa delillerin toplanması gerekir sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için tutuklamanın tedbiren yapılması gerektiği kanaatindeydik. Yargı makamları da bizlerle aynı kanaatte olduğu için çok mutluyuz.” (ARTI GERÇEK)

Öne Çıkanlar