Erdoğan: Amacımız Netanyahu'yu ateşkese zorlamak

Erdoğan: Amacımız Netanyahu'yu ateşkese zorlamak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin İsrail ile ticareti durdurma kararıyla ilgili olarak “Adımın sonuçlarını iş dünyası ile eşgüdümle yürüteceğiz.” dedi. Erdoğan bu kararın amacının Netanyahu yönetimini ateşkese zorlamak olduğunu söyledi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde MÜSİAD Yönetim Kurulu'nu kabul etti. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, İsrail ile ticaretin durdurulmasına ilişkin, "Bu adımın sonuçlarını iş dünyamızla istişare içinde yöneteceğiz. Biz bölgemizdeki hiçbir ülkeyle kavga peşinde değiliz" açıklamasını yaptı.

'BATININ ÜZERİMİZE SALDIRACAĞINI BİLİYORUZ'

"Biz coğrafyamızda çatışma kan ve gözyaşı görmek istemiyoruz. Aldığımız bu kararla Batının üzerimize nasıl saldıracağını biliyoruz" diyen Erdoğan, atılan adımın amacının, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'yu ateşkese zorlamak olduğunu söyledi.

'YILIN İKİNCİ YARISINDA UMUT VERİCİ RAKAMLAR GÖRECEĞİZ'

Konuşmasında yüksek enflasyona da değinen Erdoğan, "Önceliğimiz olan enflasyonu düşürmeye yönelik kararlı adımlar atıyoruz. Enflasyonda da yılın ikinci yarısından itibaren daha umut verici rakamları göreceğiz" dedi.

Seçimlere de değinen Erdoğan, "31 Mart seçimlerini Türkiye demokrasisine yakışır bir olgunlukla tamamladık" diyerek şöyle konuştu:

'4 YILLIK HAZİNE DEĞERİNDE SEÇİMSİZ SÜRE'

"Bu seçim sonuçlarının hayra tebdil olacağına inanıyoruz. 1 Nisan sabahı itibariyle seçim gündemini tamamen geride bırakmış olduk. Türkiye'nin önünde 4 yıllık hazine değerinde seçimsiz bir süre var. 85 milyon olarak bu dönemi çok iyi değerlendirmemiz, gerilim siyaseti, popülist dayatmalarla heba etmemiz gerekiyor. 4 yıllık sürede inşallah ekonomi başta olmak üzere asıl gündemimize odaklanabileceğiz." (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar