MHP'liler, Esenyurt'ta İYİ Partililere saldırdı

MHP'liler, Esenyurt'ta İYİ Partililere saldırdı
Yayınlanma:
Güncelleme: 17 Ağustos 2022 21:48
A+ A-
Esenyurt'ta İYİ Partililer kalabalık bir grubun saldırısına uğradı. Saldırganlar arasında bölgede esnaf ziyareti yapan MHP'li yetkililer de yer aldı.

İstanbul Esenyurt'ta İyi Parti tarafından hazırlanan reklam karavanına ve partililere, 20-25 kişilik bir grup tarafından saldırı düzenlendi. İyi Parti Esenyurt İlçe Başkanı Hakan Akkuş,  " Görgü tanıkları MHP'li milletvekillerinin olayı izlediklerini, herhangi bir müdahalede bulunmadıklarını söylediler" dedi.

Olay, saat 16.40 sularında, Esenyurt Kıraç Osmangazi Mahallesi'nde gercekleşti. İyi Partili yetkililerin açıklamasına göre saldırganlar arasında, bölgede esnaf ziyareti yapan MHP'li yetkililerin de olduğu belirlendi. Olayda İyi Parti Esenyurt İlçesi Bölge Teşkilat Başkanı Uğur Ayrım ve Kıraç Osmangazi Mahalle Başkanı Oktay Erol yaralandı. Yaralananlardan biri ayakta tedavi edilirken, durumu diğerine göre daha kötü olan diğer yaralı hastaneye kaldırıldı. İyi Parti'den yapılan açıklamada, "İlçe Başkanımız Hakan Akkuş ve Partililerimiz, konuyla ilgili Emniyet'te işlemlerini sürdürüyor." ifadesine yer verildi.

'MHP'Lİ VEKİLLER SALDIRIYI İZLEMİŞ'

İyi Parti Esenyurt İlçe Başkanı Hakan Akkuş T24'e verdiği bilgide, MHP'li milletvekillerinin de aralarında bulunduğu bir grup esnafı ziyaret ederken, içlerinden 20-25 kişilik bir grup "Burada karavan açamazsınız" diyerek oradaki iki arkadaşımızı darp etmişler. Olayı duyar duymaz gittik esnafla konuştuk. Görgü tanıkları MHP'li milletvekillerinin olayı izlediklerini, herhangi bir müdahalede bulunmadıklarını söylediler. Kamera kayıtlarını bekliyoruz." dedi.

KAVUNCU: OTORİTERLİĞE KARŞI İNADINA DEMOKRASİ!

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu Esenyurt'ta yaşanan İyi Partililere yönelik saldırıya ilişkin olarak sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Kavuncu paylaşımında, "Kalleş saldırılarınız bizi yolumuzdan döndüremeyecek. Şiddete karşı inadına kardeşlik, otoriterliğe karşı inadına demokrasi!" ifadesini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde de DEVA Partisi Karaman İl Başkanı Burak Demirer ve gazeteci Hüseyin Ülper MHP Merkez İlçe Başkanı Muhammet Mustafa Gözel ve bir grubun sopalı saldırısına uğramıştı. 

 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar