Felç geçirdikten sonra tahliye edilmişti: Cemal Tanhan entübe edildi

Felç geçirdikten sonra tahliye edilmişti: Cemal Tanhan entübe edildi
Yayınlanma:
A+ A-
Cezaevinde felç geçirdikten sonra tahliye edilen Cemal Tanhan entübe edildi. Kızı Ayşe Tanhan, "Babamın durumu gittikçe daha ağırlaşıyor" dedi.

Artı Gerçek - 30 yıldır cezaevinde olan 68 yaşındaki Tanhan, felç geçirmesi üzerine 23 Ekim'de Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, buradan da 27 Ekim'de Eskişehir Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’ne sevk edildi. Yapılan başvuru üzerine tahliyesine 6 Kasım’da karar verilen Tanhan’ın hastanedeki tedavisi devam ediyor. Tanhan’a dördüncü evre kanser teşhisi konuldu. Diğer yandan zatürre olan Tanhan, sağlık sorunlarının ağırlaşması üzerine konuşma yetisini kaybetti.

ENTÜBE EDİLDİ

Refakatçisi olan kızı Ayşe Tanhan, doktorla yaptığı son görüşmeye ilişkin bilgi verdi. Babasının nefes almakta zorlandığını ve kalbinin durma riski olduğu için doktorların kendilerine, Tanhan’ın entübe edilmesi gerektiğini söylediklerini aktaran Ayşe Tanhan, “Babamın durumu gittikçe daha ağırlaşıyor. Doktorlar bugün, ‘Babanızı entübe ettik’ dedi. Biz babamın daha iyi bir hastaneye sevk edilmesi talebinde bulunduk. Ancak babamın tansiyonu çok düşük olduğu için şu an oda yapılamıyor. Eğer sağlık sorunları biraz iyileşirse babamı daha bir hastaneye sevk etmek istiyoruz” dedi. (MA)

Öne Çıkanlar