Gözlerinin önünde ailesi katledilen Dilan İzol'dan kamuoyuna çağrı

Gözlerinin önünde ailesi katledilen Dilan İzol'dan kamuoyuna çağrı
Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Kasım 2019 15:36
A+ A-
Siverek’teki katliamda ailesini kaybettiği ana tanıklık eden Dilan İzol, ‘Unutursak, aynı vahşeti tekrar yaşamak zorunda kalacağız’ diyerek, kamuoyuna duyarlılık çağrısı yaptı.

Urfa'nın Siverek ilçesine bağlı Çeltik Mahallesi’nde 15 Haziran’da AKP eski Milletvekili Zülfikar İzol'un kardeşleri, amca çocuklarıyla yaşadıkları arazi anlaşmazlığı sonrası silahlı baskın düzenleyerek öldürdüğü Hakkı, Zozan, Meral ve Serhat İzol ile olay sonrası yaralıları taşıyan aracın çarptığı Rıdvan Buluş ve Serdar Delen'in yaşamlarını yitirmesinin üzerinden bir ay geçmek üzere. Olaya tanıklık eden Hakkı ve Zozan İzol’ın kızı Dilan İzol, katliamın unutulmamasını istedi.

‘ACILARI HALA İLK GÜNKÜ GİBİ TAZE’

Anne, baba ve kuzeni ile yengesini kaybeden Dilan İzol, olayın üstünden 23 gün geçtiğini, acılarının hala ilk gün ki gibi taze olduğunu söyledi. Can güvenliklerinden kaynaklı başka bir yerde kalmak zorunda kaldıklarını belirten İzol, ekinlerini kaldırdıklarını, karşı tarafın da polis ve jandarma eşliğinde hasatlarını topladıklarını ifade etti.

‘CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUM’

6 kişinin tutuklu olduğunu hatırlatan Dilan İzol, dosyaya getirilen gizlilik kararından kaynaklı dava dosyasıyla ilgili kendilerinin gelişmelerden haberdar olamadıklarını, bir gelişme olsa bile gizlilikten kaynaklı kendilerine söylenmediğini kaydetti. İzol, "Davamıza sonuna kadar sahip çıkacağız. Bu yaptıkları yanlarına kalmamalı. Bu olayı yapanların cezalandırılmasını istiyoruz" diye konuştu.

‘UNUTMAYIN, BU UNUTULACAK BİR ŞEY DEĞİL…’

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Siverek’te yaşananların unutulmamasını isteyen İzol, şunları söyledi: "İnsanların bu olayı unutmalarını istemiyorum. Çünkü bu unutulacak bir şey değil. Eğer biz buna göz yumup unutursak, aynı vahşeti tekrar yine yaşamak zorunda kalacağız. Bu yapılanlar onların yanında kar kalırsa yarın öbür gün bir başkasının da başına gelebilir. Kaldı ki bu olayı yapanların önüne geçilemezse, aynı durumu mutlaka yaşayacağız. Biz bu yüzden gerekenin yapılmasını, bu vahşeti yapanların hepsinin tek tek en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Bütün kamuoyunun arkamızda durmasını bekliyoruz."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar