Gülmen ve Özakça'nın avukatları da açlık grevine başlayacak

Gülmen ve Özakça'nın avukatları da açlık grevine başlayacak
Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Kasım 2019 04:25
A+ A-
Avukat Behiç Aşçı: 'Biz de onların avukatları olarak onların direnişlerine katılacağız. Onların direnişlerinin bir parçası olacağız ve açlıklarını paylaşacağız'

HABER MERKEZİ– Açlık grevi nedeniyle artık çok ciddi sağlık sorunları yaşayan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça  destek için yüzlerce kişi bir araya geldi. Özakça ve Gülmen'in bir an önce tahliye edilmeleri ve KHK ile atıldıkları işlerine iade edilmesini isteyen grub açıklaması sonrasında  Özakça ve Gülmen'in avukatı Behiç Aşçı, Özakça ile Gülmen'in direnişine destek olmak için açlık grevine gireceklerini duyurdu. 

'BİR DİZİ SAĞLIK SORUNU MEVCUT'

Ortak basın açıklamasını Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) Üyesi Dursun Doğan yaptı. Açlık grevinin 107'inci gününe ulaştığına dikkat çeken Doğan, avukatların verdiği bilgiler dahilinde her ikisinin kalp yetmezliği ile karşı karşıya olduğunu bilgisini verdi. Doğan, "B1 vitamini almakta yaşadıkları sorunlardan kaynaklı unutkanlıklarının arttığı algı ve ifadeye dönük sorunların baş gösterdiği bir dizi sağlık kaybı mevcut" dedi. Doğan, son olarak, Özakça ve Gülmen'in yaşam ve direnme haklarının gasp edilmesine izin vermeyeceklerini dayanışmayı büyüteceklerini söyleyerek, "Nuriye ve Semih neden tutuklandı? Tüm direnen KHK mağdurlarının 'işimi istiyorum' talebini açlıkla ölüm ile mi terbiye edeceksiniz?" diye sordu. 

AVUKATLAR DA AÇLIK GREVİNE BAŞLIYOR

Özakça ve Gülmen'in avukatı Behiç Aşçı "Nuriye ve Semih sadece kendileri için değil hepimiz için direniyorlar. Biz de onların avukatları olarak onların direnişlerine katılacağız. Onların direnişlerinin bir parçası olacağız ve açlıklarını paylaşacağız" diyerek açlık grevine başlayacaklarını duyurdu.

 

Öne Çıkanlar