Hablemitoğlu suikastı davası 4 Mart'a ertelendi

Hablemitoğlu suikastı davası 4 Mart'a ertelendi
Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastına ilişkin dava 4 Mart 2024'e ertelendi. Duruşmadaki ara kararda, sanık Mehmet Narin'e yönelik konutunu terk etmeme şeklindeki adli kontrol kaldırıldı.

Artı Gerçek - 18 Aralık 2002'de Ankara Çankaya'daki evinin önünde öldürülen Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'na ilişkin Fetullah Gülen ile emekli albay Levent Göktaş'ın da arasında bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Dava 4 Mart 2024'e ertelendi.

Ankara 28. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanıklar Levent Göktaş, Aydın Köstem, Mehmet Narin, Fikret Emek, Ahmet Tarkan Mumcuoğlu ile Enver Altaylı katıldı. Tanık beyanlarının ardından söz alan Cumhuriyet Savcısı Zafer Ergün, ifade veren tanıkların beyanlarının kabul edilmemesini, ayrıca başka tanıkların dinlenilmesini istedi.

Levent Göktaş ve Mehmet Narin şehir dışı çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti. Fikret Emek ve Aydın Köstem da haklarındaki adli kontrol tedbirinin kaldırılmasını talep etti.

Avukatların beyanlarının alınmasının ardından mahkeme heyeti ara kararı açıkladı.

Buna göre, Mehmet Narin'e yönelik konutunu terk etmeme şeklindeki adli kontrolün kaldırılmasına, hakkındaki diğer adli kontrol hükümlerinin ise devamına karar verildi.

Diğer sanıkların haklarındaki adli kontrol tedbirlerinin de devamı ve bazı tanıkların dinlenilmesi de kararlaştırılırken, firari sanık Nuri Gökhan Bozkır'ın avukatının tutuklanmama güvencesi talebi ise reddedildi.

Dava 4 Mart 2024'e ertelendi. (AA)

Öne Çıkanlar