Hataysporlu futbolcu enkazdan çıkartıldı, sportif direktör hala bulunamadı

Hataysporlu futbolcu enkazdan çıkartıldı, sportif direktör hala bulunamadı
Yayınlanma:
A+ A-
Hatayspor Yöneticisi Mustafa Özat, enkaz altında kalan sporcularla ilgili açıklama yaptı. Özat, Christian Atsu'nun enkazdan yaralı olarak çıkartıldığını, sportif direktör Taner Savut'un ise hala enkaz altında olduğunu söyledi.

Artı Gerçek - Maraş merkezli 7.7 ve Elbistan merkezli 7.6 şiddetindeki depremler 10 kentte büyük hasara neden oldu. Özellikle Hatay'daki arama kurtarma ve yardım faaliyetlerinde büyük sıkıntı yaşanıyor.

Depremi kentte yaşayan Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel'in gözyaşları içinde yardım istemesinin ardından, kulübün Basın Sözcüsü Mustafa Özat da kente yardım ulaştırılmamasına isyan etti. Özat enkaz altında kalan sporcularla ilgili yaptığı açıklamada, Hatay'da enkaz altında kalan Christian Atsu'nun kurtarıldığını söyledi.

SPORTİF DİREKTÖR HALA ENKAZ ALTINDA

Özat yaptığı açıklamada, "Sportif direktörümüz Taner Savut maalesef hala enkaz altında bulunuyor. Takım, Hatay'dan ayrılacak. Türkiye Futbol Federasyonu, uçak konusunda gerekli ayarlamaları yapmış. Bütün takım, Volkan hocamızla birlikte tesislerde bulunuyor. Buradan Adana'ya geçecekler ve ardından da herkes gitmek istediği yere dağılacak" ifadelerini kullandı.

Ayrıca enkaz aldıkları belirtilen Hatay Kadın Voleybol Takımı'ndan hala haber alınamadı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar