HDP'den 'Newroz2023' etiketiyle Newroz kutlamalarına çağrı

HDP'den 'Newroz2023' etiketiyle Newroz kutlamalarına çağrı
Yayınlanma:
A+ A-
HDP Genel Merkezi, #Newroz2023 etiketi ile sosyal medyadan Newroz kutlamalarına katılım çağrısı yaptı. Çağrıya aynı etiketle birçok siyasi isim ve sosyal medya kullanıcısı da katıldı.

Artı Gerçek - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi, #Newroz2023 etiketi ve fotoğraflardan oluşan görsellerle katılım çağrısı yaptı.

Twitter hesabından yapılan çağrıda, şöyle denildi:

“Özgürlüğün, barışın ve eşit yaşamın mayalanacağı #Newroz2023 halkımıza kutlu olsun. Herkesi harlanan Newroz ateşi etrafında yan yana omuz omuza durmaya ve bize yaşatılan her türlü felaket için hesap sormaya çağırıyoruz.”

YEŞİL SOL PARTİ'DEN DE DAVET

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) ise geçmiş yıllara ait Newroz kutlamalarına dair görsellerin de yer aldığı bir paylaşımla katılım çağrısı yaptı.

Partinin Twitter hesabından yapılan videolu paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:

“Yaslıyız, acılıyız bir o kadar da öfkeliyiz. Newroz alanlarında felaketin, yıkımın, yitirdiğimiz 50 bin insanın hesabını soracağız. Herkesi #Newroz2023’e katılmaya ve felaket üreten bu düzeni değiştirmeye çağırıyoruz.”

HDP Batman Milletvekili ve Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran'ın paylaşımı:

HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encu'nun paylaşımı:

HDP Van Milletvekili Tayip Temel'in çağrısı:

Ayrıca birçok soyla medya kullanıcısı da görselleri paylaşarak çağrıya katıldı.

23 İLDE KUTLANACAK

Newroz, 19 Mart Pazar günü (yarın) 23 ayrı merkezde kutlanacak.

Newroz'un kutlanacağı merkezler şöyle:

İstanbul, Van, Batman, İzmir, Dersim, Mersin, Bingöl, Siirt, Muş, Antalya, Iğdır, Bursa, Ankara, Aydın, Manisa, Muğla, Denizli, Mardin Kızıltepe, Hakkari Yüksekova, Kocaeli Gebze, Tekirdağ Ergene, Balıkesir Ayvalık ve Bitlis Tatvan. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar