Hrant'ın Arkadaşları: Adalet yok! Vicdan yok! Hakkaniyet yok!

Hrant'ın Arkadaşları: Adalet yok! Vicdan yok! Hakkaniyet yok!
Yayınlanma:
A+ A-
Hrant'ın Arkadaşları, katil Ogün Samast'ın tahliyesine tepki gösterdi: Adalet yok! Vicdan yok! Hakkaniyet yok! Gözümüzün içine baka baka 'öldür' diyenleri, bir bebekten katil yaratan bu karanlığı güçlendiriyorlar. Biz bitti demeden bu dava bitmez.

Artı Gerçek - Agos Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i 19 Ocak 2007’de gazete binasının önünde düzenlediği silahlı saldırıda katleden Ogün Samast, şubat ayında nakledildiği Bolu F Tipi cezaevinden koşullu salıverilme kapsamında dün akşam saatlerinde tahliye edildi.

Ogün Samast'ın tahliyesine tepkiler gelmeye devam ediyor. Bir açıklama da Hrant'ın Arkadaşları'ndan geldi. Açıklamada, "Adalet yok! Vicdan yok! Hakkaniyet yok! Gözümüzün içine baka baka 'öldür' diyenleri, bir bebekten katil yaratan bu karanlığı güçlendiriyorlar" denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

"Hrant Dink cinayeti halen aydınlatılmamış, sorumluları açığa çıkartılmamışken; birçok dostumuz, hak savunucuları, gazeteciler, siyasetçiler haksız ve hukuksuz bir şekilde cezaevlerinde tutuluyorken, Hrant Dink'in katili Ogün Samast tahliye edildi.

Biliyorduk, dile getiriyorduk ama bu son gelişmeyle tescillendi: Adalet yok! Vicdan yok! Hakkaniyet yok!

Gözümüzün içine baka baka 'öldür' diyenleri, bir bebekten katil yaratan bu karanlığı güçlendiriyorlar!

Peşini bırakmayacağız, unutmayacağız, 'katilleri koruyan cinayete ortaktır' demeye devam edeceğiz.

Biz bitti demeden bu dava bitmez!" (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar