Hüda Kaya'dan Yeni Akit'e: İnsan olabilmeyi anlayabilseydiniz keşke

Hüda Kaya'dan Yeni Akit'e: İnsan olabilmeyi anlayabilseydiniz keşke
Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Eylül 2022 03:19
A+ A-
HDP Milletvekili Hüda Kaya kendisini hedef gösteren Yeni Akit'e sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, yayınladığı bir yazısında 28 Şubat Davası’ndan çekildiğini açıkladı. Kendisinin ve ailesinin 28 Şubat sürecini derinden yaşadığını kaydeden Kaya, "Bugün 28 Şubat üzerinden kendine siyasi çıkar devşiren, yargı sopasını elinde tutan iktidar çevrelerinden kimsenin meydanlarda ödenen bedellerin yanından geçemeyeceğini kamuoyu takdir edecektir" dedi.  HDP’li Kaya'nın bu sözleri sonrası Yeni Akit tarafından hedef alındı.

Yeni Akit'in, "Başörtüsü savunuculuğu da hikayeymiş! Hüda Kaya'dan 28 Şubat yasakçılarına jest" haberine karşı Kaya sosyal medya hesabı üzerinden yanıt vererek, "İnsan olabilmeyi anlayabilseydiniz keşke!" dedi.

HDP’li Kaya paylaşımında şunları ifade etti:

"İnsan olabilmeyi anlayabilseydiniz keşke! Evet, 28 Şubat paşaları da dahil tüm hasta ve yaşlı mahkumlar serbest kalmalıdır. Onlar duvarlar ardında bakımdan, tedaviden yoksun iken nasıl uyuyabiliyorsunuz?"

KAYA NE DEMİŞTİ?

Hüda Kaya, Gazete Duvar’da "28 Şubatçı paşalar tahliye edilmeli" bağışıyla yayımlanan yazısında, 28 Şubat Davası’ndan neden çekildiğini açıkladı. Kaya, 28 Şubat davasındaki şikayetinden/müdahilliğinden vazgeçtiğini duyurarak, davanın, bir "siyasi çıkar ve intikam tiyatrosuna döndüğünü" söyledi. Kaya, davada tutuklanan emekli askerlerin de yaşlı ve hasta olmaları nedeniyle tahliye edilmeleri gerektiğini söyledi.

Kendisinin ve ailesinin 28 Şubat sürecini derinden yaşadığını kaydeden Kaya, "Bugün 28 Şubat üzerinden kendine siyasi çıkar devşiren, yargı sopasını elinde tutan iktidar çevrelerinden kimsenin meydanlarda ödenen bedellerin yanından geçemeyeceğini kamuoyu takdir edecektir" ifadesini kullandı.

Kaya’nın yazdığı yazının tamamına link üzerinden ulaşabilirsiniz.