Hulusi Akar Irak sınırında

Hulusi Akar Irak sınırında
Yayınlanma:
A+ A-
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, beraberindeki TSK komuta kademesi ile Irak sınırındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulunduğu açıklandı. Denetim, Ankara'dan Suriye'ye kara harekâtı sinyalleri devam ederken yapılıyor.

Artı Gerçek - TSK'nin geçen hafta Rojava ve Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nde düzenlediği hava saldırılarının ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'kara harekâtı' mesajının ardından, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Irak sınırındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulunduğu belirtildi.

Akar, dün Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi’nde gece boyunca gerçekleştirdiği mesaisinin ardından sabah da sınır hattına hareket etti. Beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile Hakkari / Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na giden Akar, buradan 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığı'na geçti. (DHA)

Öne Çıkanlar