'İmamoğlu ziyaret etti' diye basmıştı: AKP'li Belediye Başkanı muhtarlık binasını yıkacak

'İmamoğlu ziyaret etti' diye basmıştı: AKP'li Belediye Başkanı muhtarlık binasını yıkacak
Ekrem İmamoğlu'nun ziyareti sonrası Şirinevler Muhtarlığı'nı basan AKP'li Bahçelievler Belediyesi Başkanı Hakan Bahadır, muhtarlık binasını yıkacak. Muhtar, Bahadır'ın "O muhtara haddini bildireceğiz" dediğini söyledi.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Şirinevler Mahallesi Muhtarı İbrahim Güzel'i de ziyaret etmesinin ardından muhtarlık binasını basan AKP'li Belediye Başkanı Hakan Bahadır, muhtarlık binasını yıkacak.

BirGün'den İsmail Arı'ya konuşan muhtar, "Muhtarlık binamız 12 Haziran’dan sonra yıkılacak. Belediyenin yıkım için gerekçesi ise ‘yeşil alanı genişletmek.’ Belediye Başkanı Hakan Bahadır, muhtarlığımıza geldiğinde bana ‘elimde kalırsın’ dedi. Başka yerlerde yaptığı açıklamalarda ise ‘o muhtara haddini bildireceğiz. Hesabını soracağız’ şeklinde konuştu” ifadelerini kullandı.

HAKARETLERDE BULUNMUŞTU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Bahçelievler ziyareti sırasında Şirinevler Mahallesi Muhtarı İbrahim Güzel'i de ziyaret etmesi üzerine, AKP'li Bahçelievler Belediyesi Başkanı Hakan Bahadır'ın muhtarlığa giderek İbrahim Güzel'e hakaretlerde bulunması sosyal medyada yayılan video ile gündem oldu.

Şirinevler Mahallesi Muhtarı İbrahim Güzel ise 30 Mayıs tarihinde yaptığı açıklamada “Şirinevler Mahalle Muhtarı olarak başıma gelecek her türlü olumsuzluktan Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır sorumludur” şeklinde bir açıklama yaparak, tehdit edildiğini ima etti.

DAHA ÖNCE BAŞKA MUHTARI DA DARBETTİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Daha önce de AKP'li Hakan Bahadır'ın Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Süleyman Çiçek ile tartıştığı ve yumrukladığı iddia edilmişti. Bahçelievler Belediyesi’nin Belediye Başkanı Hakan Bahadır’ın adının yazdığı kalıp sabunlara 234 bin TL, kapak açacağına 253 bin TL ve havlulara ise 244 bin TL ödediği ortaya çıkmıştı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar