İmamoğlu'ndan su tasarrufu çağrısı

İmamoğlu'ndan su tasarrufu çağrısı
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, su tasarrufu çağrısı yaptı. İmamoğlu, "Bu duyarlılık gerçekten bizi zor zamanlarda sıkıntılardan ve tehditlerden koruyacaktır" dedi.

Artı Gerçek - Kuraklık geçiren İstanbul'un barajlarında doluluk oranı yüzde 22'ye düştü. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir damla suyun bile önem taşıdığını dile getirerek, su israfının engellenmesini istedi.

'Terkos-İkitelli İsale Hattı'nın açılış törenine katılan İmamoğlu, "Kuraklık Anadolu yakasını bir etkiliyorsa ne yazık ki Avrupa Yakası'nı beş etkiliyor ve uzun zamandır yaklaşık 4-5 yıldır Trakya'da yaşanan daha etkili kuraklık bu dönem çok yüksek bir biçimde hissediliyor. Bu bağlamda Avrupa yakasında suya, doğaya ve çevreye dönük duyarlılık ve yatırımlar çok daha hassas bir noktada. Bu yönüyle bir damla suyun bile önem taşıdığı bu zaman diliminde çok önemli bu projeyi tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

İmamoğlu, vatandaşların su kullanımı konusunda dikkatli olması gerektiğine vurgu yaparak, şöyle konuştu:

"Bir damla suyun bile önem taşıdığı bu zaman diliminde çok önemli bu projeyi tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm hemşehrilerimizi su konusunda daha duyarlı, daha derinden hissederek su israfını engelleyen ve su tasarrufunu önceleyen hayatının bir meselesi ve felsefesi haline getiren bir yaşam sunmalarını kendilerine de diliyorum. Bütün hemşehrilerimizin başta İstanbul'daki sevgili çocuklarımızın ve çok kıymetli gençlerimizin ve tabii ki yine her zaman özenli bir şekilde davranacağına inandığım kıymetli hanımefendilerin su tasarrufuna özel bir önem göstereceklerini biliyor, onları göreve davet ediyorum. Bu duyarlılık gerçekten bizi zor zamanlarda sıkıntılardan ve tehditlerden koruyacaktır." (DHA)

Öne Çıkanlar