İnsan Hakları Okulu Learning Hub eğitime başlıyor

İnsan Hakları Okulu Learning Hub eğitime başlıyor
Yayınlanma:
A+ A-
İnsan hakları savunucularının bilgi ve kapasitesini geliştirmek ve desteklemek amacıyla kurulan İnsan Hakları Okulu Learning Hub eğitimlerine katılmak için 8 Kasım'a kadar başvuru yapılabilir. Programa, her dönem için 40 katılımcı kabul edilecek.

Artı Gerçek - İnsan hakları alanında bilgi kirliliğinin arttığı, evrensel insan haklarına dair temel bilgiye ulaşmanın zorlaştığı bu dönemde, İnsan Hakları Okulu, 2018 yılında başlattığı uzaktan eğitim platformunu 'İnsan Hakları Okulu Learning Hub' adıyla yenileyerek kapılarını bir kez daha alanda bilgi ve kapasitesini geliştirmeyi amaçlayan genç, aktif ve gönüllü insan hakları savunucularına açıyor.

12 FARKLI ATÖLYE

Uzaktan insan hakları eğitimi platformu olarak ilk kez 2019’da yola çıkan İnsan Hakları Okulu’nun yenilenen programında Beliz Güçbilmez, Bülent Duru, Cansu Akbaş Demirel, Ertuğrul Uzun, Feray Salman, İdil Işıl Gül, Kasım Akbaş, Kerem Altıparmak, Kıvılcım Turanlı, Murat Sevinç, Nail Dertli, Oğuzhan Taş, Sinan Birdal, Süreyya Karacabey, Tülin Sağlam ve Yıldız Tar gibi alanlarının uzman isimleri tarafından hazırlanmış 12 farklı atölye bulunuyor.

8 dönem boyunca ücretsiz olarak devam edecek İnsan Hakları Okulu Learning Hub’ın ilk dönem başvuru çağrısı açıldı. 28 Ekim 2023-08 Kasım 2023 tarihleri arasında açık olan başvurular kesin kayıt değil; programa her dönem 40 katılımcı kabul edilecek.

Daha fazla ayrıntıya ulaşmak ve başvuru yapmak için, hub.insanhaklariokulu.org adresini ziyaret edebilirsiniz. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar