Kardeşinin istismara uğradığını öğretmene anlatınca ortaya çıktı

Kardeşinin istismara uğradığını öğretmene anlatınca ortaya çıktı
Yayınlanma:
A+ A-
G.K. İsimli çocuk 42 yaşındaki amcasının 9 yaşındaki kız kardeşini istismar ettiğini okulda öğretmenine anlattı. Çocuk koruma altına alınırken, amca hala yakalanmadı.

Artı Gerçek - İstanbul Bayrampaşa’da ilkokula giden 12 yaşındaki G.K. rehber öğretmenine 9 yaşındaki kardeşinin amcası tarafından istismara uğradığını anlattı. Olay polise bildirildi. Çocuğa cinsel istismar suçlaması iddiasıyla aranan amca hala yakalanmadı.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre Bayrampaşa’da bir ilkokula giden 12 yaşındaki G.K. İsimli çocuk 7 Kasım 2022 tarihinde okulunda bulunan rehber öğretmenle görüşmeye gitti. G.K. Bu görüşme sırasında henüz 9 yaşında olan kardeşi C.K.’nin amcası Ahmet K. tarafından istismara uğradığını anlattı.

Ahmet K.’nin kardeşini kiraladığı oda gibi bir yere götürdüğünü aktaran G.K. bu durumu kendisine kardeşinin anlattığını söyledi. Amcalarını her gördüklerinde korktuklarını ve evde saklandıklarını aktaran G.K. istismar olayını annelerinin bildiğini, annelerinin olayı öğrendikten sonra kardeşini amcasıyla bir daha dışarı yollamadığını aktardı. G.K. kardeşinin altına yaptığını da öğretmenine anlattı.

Olay polise bildirildi. İstismara uğrayan çocuk polisler tarafından evinden alındı. Çocuğun ifadesi alındı, yaşadıklarını anlattı.

İstismar uğrayan 9 yaşındaki çocuk alınarak devlet korumasına verildi. Amca hakkında ise yakalama kararı çıkarıldı. Ancak halen bulunamadı.(Kaynak)

Öne Çıkanlar