Kastamonu Belediye Başkanı Baltacı'dan Amedspor mesajı: Sahada rakibimiz, ilimizde misafirimizdir

Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı'dan Amedspor maçı öncesinde video paylaşım geldi. Baltacı, "Amedspor sahada rakibimiz, ilimizde misafirimizdir" dedi.

Artı Gerçek - TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta 74 puanla liderliğini sürdüren Amedspor, ligin 33’üncü haftasında kendisini 71 puanla takip eden Kastamonuspor ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Aralarında sadece 3 puan fark olan iki rakip arasındaki müsabaka yarın (14 Nisan Pazar günü) saat 15.00’te oynanacak.

CHP’den Kastamonu Belediye Başkanı seçilen Hasan Baltacı, yarın oynanacak olan Kastamonuspor-Amedspor maçı öncesinde, “Amedspor sahada rakibimiz, ilimizde misafirimizdir. Unutmayalım ki spor sevgidir, dostluktur, barıştır, kardeşliktir” mesajı verdi.

GMG Kastamonuspor Kulübü Başkanı Cengiz Aygün dün sosyal medya hesabı üzerinden, Amedspor için barış ve dostluk mesajı yayınlayarak taraftarı provokasyondan uzak durmaya çağırmıştı.

Benzer bir çağrı da CHP’den Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı’dan geldi. X hesabından videolu paylaşım yapan Baltacı, yarın şampiyonluk yolunda önemli bir maça çıkacaklarını belirtti.

Baltacının paylaşımı şöyle:

"GMG Kastamonuspor’umuza üstün başarılar diliyorum. Kastamonu hamiyetli ve erdemli bir şehirdir. Misafirperverlik ile mayalanmıştır. Amedspor sahada rakibimiz, ilimizde misafirimizdir. Unutmayalım ki spor sevgidir, dostluktur, barıştır, kardeşliktir."

Baltacı'nın paylaştığı video'da şu ifadeler yer aldı:

“GMG Kastamonusporumuz yarın şamyiponluk yolunda önemli bir müsabakaya çıkacak. İlimiz Kastamonu’da oynanacak bu maçta Diyarbakır temsilcisi Amedspor’u ağırlayacağız. Kastamonu hamiyetli ve erdemli bir şehirdir. Misafirperverlik ile mayalanmıştır. Unutmayalım ki spor sevgidir, dostluktur, barıştır, kardeşliktir. O nedenle Diyarbakır temsilcisi Amedspor sahada rakibimiz, ilimizde misafirimizdir. Biz tüm değerlerimizle, tüm renklerimizle Türkiye’yiz. Ortak paydamız cumhuriyetimiz, birlikte atan yüreğimiz, barış ve huzur içerisinde yaşama arzumuz ve alçak gönüllülüğümüzdür.”

Diyarbakır temsilcisi Amedspor’a karşı misafirperverliklerini en iyi şekilde gösterme çağrısında bulunan Baltacı, şu ifadeleri kullandı:

“Bizleri Diyarbakır’da en iyi şekilde ağırlayan Amedspor’a yarın Kastamonu stadyumunda, vakurluğunu, misafirperverliğini en iyi şekilde göstereceğinden, ancak sahada en üst mücadele edeceğinden hiç şüphemiz yok. GMG Kastamonuspor için sahaların en güzel tezahürünü yapacak, Kastamonu olarak misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlayacak ve uğurlayacağız.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar