Köpek dövüştüren iki kişi ile video çekene 28 bin 602 TL ceza

Köpek dövüştüren iki kişi ile video çekene 28 bin 602 TL ceza
Muş'un Varto ilçesinde, köpek dövüştüren iki kişi ile bu anları cep telefonu kamerasıyla kaydeden bir kişiye, toplam 28 bin 602 TL ceza uygulandı.

Artı Gerçek-24 Kasım’da Varto ilçesinin Güzelkent köyündeki boş arazide iki kişi, kendi köpekleri ile sahipsiz köpeği dövüştürdü. Sahipsiz köpek, sahiplerinin yönlendirdiği köpeklerin saldırısına uğradı.

Cep telefonu kamerasıyla kaydedilen bu anlar, tepki çekti. İhbarla çalışma başlatan jandarma ekipleri, köpekleri dövüştüren iki kişi ile görüntü çeken bir kişiyi gözaltına aldı.

İşlemleri sonrası üç kişi, adliyeye sevk edildi. Üç kişi hakkında Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'nce toplam 28 bin 602 TL ceza kesildi.

KÖPEKLER, ERZURUM HAYVAN BARINAĞI'NA TESLİM EDİLECEK

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada ise şunlar kaydedildi:

"Varto ilçesi Güzelkent Köyünde 04 Aralık 2022 tarihinde köpek dövüşü yaptırıldığı ihbarının alınması üzerine Çaylar Jandarma Karakol Komutanlığı tarafından yapılan araştırma sonucu Güzelkent köyünde 3 şahsın kendilerine ait kangal cinsi köpekleri 24 Kasım 2022 tarihinde dövüştürerek video kaydına aldıkları tespit edilmiş olup şüpheli şahıslar gözaltına alınmış, haklarında Muş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından (9534 x 3) 28602 TL idari para cezası uygulanmış ve adli tahkikata başlanmıştır. Söz konusu köpekler, Erzurum Hayvan Barınağı'na teslim edilecektir.”(DHA)

Öne Çıkanlar