'Kurukahveci Mehmet Efendi İsrail'e destek oluyor' iddiasına yanıt

'Kurukahveci Mehmet Efendi İsrail'e destek oluyor' iddiasına yanıt
Yayınlanma:
A+ A-
Kurukahveci Mehmet Efendi'nin İsrail ordusuna destek verdiği iddia edildi. Kurukahveci Mehmet Efendi Türkiye adlı hesaptan yapılan açıklamada iddialar reddedildi.

Artı Gerçek - İsrail'in Filistin'e saldırıları sürerken Kurukahveci Mehmet Efendi ile ilgili iddialar sosyal medyada gündem oldu. Kurukahveci Mehmet Efendi'nin İsrail ordusuna destek için kahve gönderdiği öne sürüldü.

İddialara kanıt olarak ise bir fotoğraf karesi paylaşıldı. Fotoğrafta İsrail ordusundan olduğu iddia edilen iki kişinin elinde Kurukahveci Mehmet Efendi'ye ait kutular olduğu görüldü.

Bunun üzerine çok sayıda kişi sosyal medya mecraları ve internet arama motorlarından "Kurukahveci Mehmet Efendi İsrail'e destek mi oluyor?", "Kurukahveci Mehmet Efendi İsrail'in mi?" gibi sorularla arama yaptı.

ekran-goruntusu-2023-11-10-151428.png

İddialar sonrasında Kurukahveci Mehmet Efendi'den açıklama geldi. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma verilen cevapta "Değerli takipçimiz, bu hassas bilgilendirme için çok teşekkür ederiz. Kurukahveci Mehmet Efendi olarak böyle bir iddianın muhatabı olmadığımızı ve olamayacağımızı bilmenizi isteriz. Sevgilerimizle...." denildi.

KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ KİMDİR? SAHİBİ KİM?

Kurukahveci Mehmet Efendi, 1871 yılında kurulan Kurukahveci Mehmet Efendi Mahdumları Ahmet Rıza Kurukahveci ve Ortakları Adi Komandit Şti. bünyesinde üretilen Türk kahvesi, filtre kahve, espresso kahve ve kakao markasıdır.

Mehmet Efendi'nin liderliğini üstlendiği iş, 1871'de kahveyi müşterilere hazır hale getirerek başladı. Daha sonra oğulları Hasan Selahattin, Hulusi ve Ahmet Rıza Bey, aile geleneğini devam ettirdi. Aile, 1934'te "Kurukahveci" soyadını aldı. Bugün, Mehmet Efendi'nin torunları, Ahmet Rıza Kurukahveci'nin vefatından sonra şirketin yönetimini devraldı. Hulusi Kurukahveci ve Mehmet Kurukahveci, şirketi yönetiyor. Saadet Semra Göney ve Ayşe Refhan Songur ise kız kardeşleri olarak, şirket yönetiminde aktif rol almıyorlar. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar