Müftülük, 'cami yenilenmesi' için tutuklu Tayfun Kahraman’ı aramış

Müftülük, 'cami yenilenmesi' için tutuklu Tayfun Kahraman’ı aramış
Yayınlanma:
A+ A-
Meriç Demir Kahraman, Gezi davasındaki tutuklu olan eşi Tayfun Kahraman’ın İstanbul'da bir ilçe müftülüğü tarafından 'cami yenilenmesi konusunda görüşü alınmak üzere' arandığını açıkladı: "Görüşemeyeceklerini söyledim, nedenini söyleyince çok üzüldüler."

Artı Gerçek - İstanbul'da bir ilçenin müftülüğü, yenilenmesi gereken bir cami ile ilgili yaşanan bir sorunda, Gezi Davası kapsamında tutuklanan ve 18 yıl hapis cezasına mahkum edilen Tayfun Kahraman'ı aradı. Telefona Tayfun Kahraman'ın eşi Meriç Demir Kahraman cevap verirken, Kahraman'ın cezaevinde olduğunu duyan müftülük yetkililerin 'çok üzüldüğü' belirtildi.

Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman’ın eşi Meriç Demir Kahraman, İstanbul’un bir ilçesinde yer alan müftülüğün Tayfun Kahraman cezaevinde olmasına rağmen, kendisini danışmak için aradığını duyurdu.

Meriç Demir Kahraman, yenilenmesi gereken bir cami ile ortaya çıkan bir sorunun çözümü için Tayfun Kahraman’ın görüşüne ihtiyaç duyduklarını söylediğini belirterek “Tayfun ile görüşemeyeceklerini söyledim, çok şaşırdılar, nedenini söyleyince de çok üzüldüler” ifadelerini kullandı.

'TAYFUN İLE GÖRÜŞEMEYECEKLERİNİ SÖYLEDİM, NEDENİNİ SÖYLEYİNCE DE ÇOK ÜZÜLDÜLER'

"Az önce eşim Tayfun Kahraman’ı İstanbul'un deprem riski yüksek bir ilçesindeki yenilenmesi gereken bir cami ile ilgili olarak daha önce İBB Deprem Risk Yönetimi Daire Başkanı olarak görev yaptığı için kendisine danışmak üzere ilçe müftülüğünden aradılar. Daha önceki görüşmelerine istinaden, yeni ortaya çıkan sorunların çözümü için kendisinin görüşlerine ihtiyaçlarının olduğunu söylediler. Tayfun ile görüşemeyeceklerini söyledim, çok şaşırdılar, nedenini söyleyince de çok üzüldüler.

'BU MEMLEKETİN TAYFUN’A İHTİYACI VAR'

Kentleşme ile ilgili her konuda olduğu gibi yenilenecek bir cami ile ilgili olarak da danışılacak, görüşü alınacak bir meslek insanı olan Tayfun Kahraman, Anayasal görevini, toplumsal sorumluluğunu yerine getirdiği için 25 Nisan 2022’den beri hukuksuz ve delilsiz olarak hükümeti devirmeye teşebbüs ettiği iddiasıyla hapsediliyor! Bu memleketin Tayfun’a ihtiyacı var; işinin başına, öğrencilerinin yanına dönebilmesi için ortak akla ve vicdana sesleniyorum! #HakHukukAdalet" (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar