Ordu'da sağanak, 94 noktada heyelana yol açtı

Ordu'da sağanak, 94 noktada heyelana yol açtı
Yayınlanma:
A+ A-
Ordu'da iki gün etkisini gösteren sağanak yağış, 4 ilçedeki 94 noktada heyelana neden oldu. Heyelan noktalarında can kaybı yaşanmadı. Yollar ve tarım arazilerinde hasar meydana geldi.

Artı Gerçek - Karadeniz bölgesi son günlerde sağanak yağışın etkisi altında. Samsun ve Amasya'da dereler taştı, iki kişi ise sele kapılarak vefat etti. Ordu'da da etkisini gösteren sağanak, 94 noktada heyelana yol açtı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, 5-6 Haziran tarihlerinde Akkuş, Çaybaşı, İkizce ve Ünye ilçelerinde sağanağın etkili olduğunu söyledi.

YOL VE TARIM ARAZİLERİNDE HASAR

Meteorolojinin uyarısı üzerine 148 personeli, 74 iş makinesiyle sahada görevlendirdiklerini belirten Güler, "Ordu'da 94 noktada irili ufaklı heyelan oldu. Bazı yollarda ve tarım arazilerinde maddi hasarlar meydana geldi. Ekiplerimiz hasar gören yerlere anında müdahale etti. Çok şükür aldığımız tedbirlerle can kaybı yaşanmadı, önemli ölçüde sıkıntı olmadı. Şu an için herhangi bir kapalı yolumuz bulunmuyor. Bütün her yere aynı gün içerisinde ekiplerimiz tarafından müdahale edildi." dedi.

adsiz-tasarim.jpg
Denizli-AA

Öte yandan yağış Denizli ve Uşakta da etkili oldu. Denizli Merkezefendi ilçesinde yağışın etkisiyle bir ağaç ve bahçe duvarları yıkıldı, yollarda su birikintileri oluştu. Uşak'ta ise evleri su bastı. (AA)

Öne Çıkanlar