Özgür Özel 'Hamas' sözüne kızdı: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Özgür Özel'den cami çıkışında "Hamas'ı terör örgütü olarak değerlendiriyorsunuz" diyen kişiyle tartıştı. Özel, "Cumhurbaşkanı bana teşekkür etti, 'sen Filistin için mücadele ediyorsun' diye. O yüzden bayram sabahı ne konuştuğunu bil de konuş" dedi.

Artı Gerçek - Kurban Bayramı dolayısıyla memleketi Manisa'ya giden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatuniye Camisi'nde kıldığı bayram namazının ardından caminin önünde bekleyenler bayramlaştı.

ozgur.jpg

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, İsrail'e yönelik tepkisini de dile getirdi.

Özel, camiden ayrılırken bir kişinin "İsrail'e tepki gösteriyorsunuz ancak Hamas'ı da terör örgütü olarak değerlendiriyorsunuz" sözleri üzerine ise "Beni bir dinle de bayram sabahı. Ben dünyadaki 119 ülkeye mektup yazdım. Ne dedim biliyor musun, 'Filistin'i tanıyın' dedim. İspanya, Filistin'i tanıdıysa benim mektubumla tanıdı. Bugün de biz gece uyurken üzerimize bomba atsalar ne olursa aynı şey. O da onu öldürüyorsa yanlış yapıyor, o da onu öldürüyorsa yanlış yapıyor. Ben Filistin tanınsın, özgür olsun diye dünyadaki her tarafı geziyorum ve Cumhurbaşkanı bana teşekkür etti, 'sen Filistin için mücadele ediyorsun' diye. O yüzden bayram sabahı ne konuştuğunu bil de konuş, tamam mı?" ifadelerini kullandı.

zgur-ozel.jpg

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar