'Patlamayla dalga geçtiler' denilen video bir hafta önceye ait: Bir kişi gözaltında

'Patlamayla dalga geçtiler' denilen video bir hafta önceye ait: Bir kişi gözaltında
İstiklal saldırısıyla dalga geçtiği öne sürülen videonun, patlamadan 1 hafta önce çekildiği ortaya çıktı. Videodaki iki kişi patlamadan önce Türkiye'den ayrılırken kalan bir kişi ise gözaltına alındı.

Artı Gerçek - Sosyal medyada paylaşılan bir videoda, Taksim'deki İstiklal Caddesi üzerinde üç kişinin ellerindeki poşeti göstererek Arapça konuşma yaptığı ve ani hareketlerle çevresindeki kişileri korkuttuğu görülüyor. Polis, videodaki kişilerden A.A.'yı Beyoğlu'nda kaldığı otelde gözaltına aldı.

DHA'nın aktardığı bilgilere göre, videoda yer alan kişilerin sosyal medya hesapları incelendi. Şüphelilerin başka bir sosyal medya platformunda aynı görüntülerle, aynı yerde ve aynı kıyafetlerle 6 Kasım 2022 tarihinde video paylaşımı yaptıkları belirlendi. 13 Kasım 2022'de İstiklal Caddesi üzerinde meydana gelen patlamayla dalga geçtiği öne sürülen videonun, patlamadan bir hafta önce çekilerek paylaşıldığı anlaşıldı.

Ayrıca videoda görülen şapkalı F.R.’nin 8 Kasım'da, A.O.’nun ise 10 Kasım'da Türkiye'den çıkış yaptıkları, bu sebeple ilgili videonun İstiklal Caddesi'ndeki patlama olayıyla ilgisinin olmadığı ortaya çıktı.

Konu ile ilgili yakalanan A.A.'nın işlem yapılmak üzere adli makamlara sevk edildiği bildirildi. Olayla ilgili inceleme sürüyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar