Nişanlısının eski kocasını silahla vuran radyo programcısı tutuklandı

Nişanlısının eski kocasını silahla vuran radyo programcısı tutuklandı
Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Kasım 2023 17:35
A+ A-
İstanbul Bakırköy'de radyocu Ersin Baydamar, nişanlısı Ebru Manay'ın eski kocası Mithat Şahin'i Yeşilköy sahilinde silahla vurdu. Şahin ağır yaralandı, radyocu Baydamar emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklandı.

Artı Gerçek - İstanbul Bakırköy'de 15 Kasım Çarşamba günü Yeşilköy sahilde saat 22.00'de iddiaya göre, radyo programı yapan Ersin Baydamar ile Ebru Manay bir süre önce nişanlandı. Manay'ın eski eşi Mithat Şahin, bunu öğrenince önce Ebru Manay'ı arayıp hakaret ve küfür etti, ardından da Ersin Baydamar'ı arayıp hakaret ederek tehdit etti. Şahin, Baydamar'a konumunu da atarak görüşmek istediğini söyledi.

Baydamar, atılan konum olan Yeşilköy sahile gitti. Burada görüşen Şahin ve Baydamar arasında önce sözlü tartışma başladı. Tartışma kısa sürede büyüdü ve taraflar birbirine silah çekti. Baydamar, silahıyla Şahin'e ateş etti. Kurşunların isabet ettiği Şahin kanlar içinde yere yığılırken, Baydamar ise olay yerinden kaçtı.

POLİSE TESLİM OLDU

Olayı görenler polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri ağır yaralanan Şahin'i hastaneye kaldırırken, polis ise konuyla ilgili inceleme başlattı. Polis ekiplerinin çalışmaları devam ederken şüpheli Ersin Baydamar, Bağcılar Güneşli'deki polis merkezine giderek teslim oldu. Gözaltına alınan Baydamar'ın işlemleri devam ediyor.

TUTUKLANDI

Gözaltına alınan Baydamar emniyetteki işlemlerinin bitmesinin ardından Bakırköy Adalet Sarayı'na getirildi. Burada ilk olarak savcıya ifade veren Baydamar, çıkarıldığı sulh ceza hâkimliğince 'Kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklandı. (DHA)

Öne Çıkanlar