Sağlık sendikalarından İbrahim Kalın'a tepki: Hastalananlardan sorumlular

Sağlık sendikalarından İbrahim Kalın'a tepki: Hastalananlardan sorumlular
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Ekim 2020 13:45
A+ A-
Sağlık sendikaları, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın ‘Beştepe'de her gün Covid-19 testi yaptırıyoruz’ sözlerine tepki gösterdi.

Sağlık sendikaları, "Her gün Covid-19 testi yaptırıyoruz" diyen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a tepki gösterdi.

Hükümetin sağlıkta dahi lüks ve şatafat içinde olduğu eleştirisi yapan Genel Sağlık-İş Başkanı Zekiye Bacaksız, "Sağlık çalışanlarına düzenli test yapılmasını istiyoruz. 3 günde 1 periyodik test yapılabilir. Bu yapılamıyorsa hiç değilse haftalık yapılmalı. Ama bunu söyleyince ‘yapılmaz’ dediler. Görüyoruz ki her şey kendilerine. Her türlü lükse ve şatafata devam ediyorlar. Eşitlikçi bir test politikaları bile yok. Bu AKP iktidarının her zaman kendini önceleyen, kendi çıkarlarını düşündüğünü gösteren bir durumdur" dedi.

‘VİRÜSE YAKALANAN ARKADAŞLARIMIZDAN İKTİDAR SORUMLU’

Cumhuriyet'e konuşan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eş Genel Başkanı Gönül Erden ise "110 arkadaşımız virüsten yaşamını yitirdi. En az 40 bin arkadaşımız virüse yakalandı. Bu kendine her gün test yaptıran ama sağlık emekçilerine test yaptırmayan iktidarın sorumluluğudur" dedi. 

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanlığı sağlık ekibinin "bir devlet başkanı nasıl korunur" noktasında iyi bir sınav verdiğini savunan İbrahim Kalın, "Allah nazardan saklasın çok iyi bir sınav verdik. İşte gördünüz birçok devlet başkanı, bakanları yakalandılar. Yani bunun şakası yok" demiş ve Beştepe'de cumhurbaşkanlığı ekibine her gün Covid-19 testi yapıldığını söylemişti.

Öne Çıkanlar