Sanatçı Halil Ergün'den Erdoğan'a 'kader' tepkisi: Yok ya!

Sanatçı Halil Ergün'den Erdoğan'a 'kader' tepkisi: Yok ya!
Yayınlanma:
A+ A-
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bartın'da ölen madencilerle ilgili 'kader' yaklaşımına sanatçı Halil Ergün de tepki gösterdi. Ergan, "İnançları kötü kullanan kültürün sonuçlarıdır bunlar" dedi.

Artı Gerçek - Bartın'da maden patlamasında ölen 41 işçinin ardından "Kader planına inanmış insanlarız. Bunlar olacak" açıklaması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sanatçı Halil Ergün tepki gösterdi.

Ergün, TELE 1'de katıldığı programda; "Bizim sorunumuz bu. Değişmek ve değiştirmek diye bir şey vardır. Hayat, değişim ve gelişimle gelişti. Uygarlıklar böyle gelişti. "Olağandır. Bu böyledir. Madenciler ölür. Onun kaderi budur", yok ya! Bütün mesele, 'kaderci toplum' dediğimiz toplum var ya, inançları kötü kullanan kültürün sonuçlarıdır bunlar." dedi.

Bartın’da açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Biz kader planına inanmış insanlarız, kader planına inandığımız için de bunun ne dünü ne bugünü ne de yarını hiçbir zaman olmayacaktır. Bunlar her zaman olacaktır, bunu da bilmemiz lazım” diye konuşmuştu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar