Sanatçılar CHP'ye şarkı vermiyor

Sanatçılar CHP'ye şarkı vermiyor
CHP'nin, şarkılarını referandum propagandasında kullanmak için başvurduğu üç sanatçı da teklifi reddetti. GÜNCEL- Ret kararının ardında, AKP'nin...

CHP'nin, şarkılarını referandum propagandasında kullanmak için başvurduğu üç sanatçı da teklifi reddetti.

GÜNCEL- Ret kararının ardında, AKP'nin yarattığı korku atmosferinin olduğu ifade ediliyor.

CHP, geçtiğimiz günlerde 3 şarkı için eser sahiplerine yüksek meblağlar teklif ederek şarkılarını satın almak istedi ancak bu talebi reddedildi.

Cumhuriyet'ten Erdem Gül'ün haberine göre, CHP’nin referandumdaki kampanyasında "Mavi Boncuk" adlı popüler şarkıyı kullanmasının arka planından, fiyatının üzerinde para teklifine karşın eser sahiplerinin hayır için şarkı vermemeleri gerçeği çıktı. CHP’liler, 3 şarkı için yaptıkları teklifin eser sahiplerince reddedilmesini, "sanat dünyasındaki korkuya" bağladı.

 

KORKU ŞARKILARI VERDİRTMEDİ

CHP, bu bakış açısıyla hayır diyen farklı kesimlere seslenecek, evet diyenleri de itmeyecek bir şarkı arayışına girdi. Yeni bir hayır şarkısı yazıp tanıtmanın zaman alacağı görüşüyle de belleklerde yer etmiş, toplumun her kesiminin aklında olan popüler bir şarkının peşine düştü. Yıllardır her kesim tarafından söylenen bu 3 şarkıdan birinin alınması halinde müziğin üzerine hayırı anlatan sözler yazılacaktı. CHP’liler, bu özelliklere uygun 3 şarkı belirledi. Bu 3 şarkıdan biri için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oluru da alındı. Ancak yüksek fiyatlı tekliflere rağmen eser sahipleri şarkıları vermek istemedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, hayır kampanyasında kullanacakları şarkı için sonuç alamadıklarını kabul etti ve korku atmosferinin bu kararda başat rol oynadığını söyledi.

Öne Çıkanlar