Silvan Belediyesi'nde Kürtçe anons dönemi: Halkımız kendi dillerinde haberdar edilecek

Kayyım yönetiminden devralınan Silvan Belediyesi, ilçedeki anonslara Türkçenin yanında Kürtçeyi ekleyerek çift dilli uygulamaya geçtiklerini duyurdu: Halkımız belediyemizdeki gelişmelerden kendi dillerinde haberdar edilecektir.

Artı Gerçek - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde yüzde 70.69 oy olarak yerel seçimleri kazanan DEM Partili Silvan Belediyesi Eşbaşkanları Sevim Biçici ile Kadri Esen, kayyımdan devraldıkları ilçede belediye tarafından yapılan anonslara Kürtçeyi de ekledi. Bundan böyle Türkçe duyuruların yanında Kürtçe duyuruların da yapılacağını sosyal medya hesabından duyuran belediye, "Halkımız Belediyemizdeki gelişmelerden kendi dillerinde haberdar edilecektir" ifadelerine yer verdi.

Silvan Belediyesi'nin sosyal medya paylaşımı şöyle:

"Li Şaredariya Farqînê anonsa Kurdî dest pê kir
Di çarçoveya xizmeta du zimanî de ji aliyê Şaredariya me ve anonsên Kurdî jî hatin destpêkirin. Ji niha şûn ve wê bi anonsên Tirkî re anonsên Kurdî jî bên kirin û gelê me bi zimanê xwe ji geşedanên li Şaredariya me bê agahdarkirin."

(Belediyemizde anonslar Kürtçe de yapılmaya başlandı.

Çift dilli hizmet kapsamında belediyemiz tarafından duyurular artık Kürtçe de yapılmaya başlanmıştır. Artık Türkçe duyuruların yanı sıra Kürtçe duyurular da yapılacak ve halkımız Belediyemizdeki gelişmelerden kendi dillerinde haberdar edilecektir."

Öne Çıkanlar