Siyasi liderlerden deprem mesajları

Siyasi liderlerden deprem mesajları
Yayınlanma:
A+ A-
Sabahın erken saatlerinde yaşanan ve on ili etkileyen deprem felaketi ile ilgili dayanışma çağrıları sürüyor. Siyasi liderler, bölgedeki afete dair yardım ve dayanışma mesajları yayınlıyor.

Artı Gerçek - 7.7 büyüklüğündeki Maraş Pazarcık merkezli on ili etkileyen depremin ardından siyasi parti liderlerinden dayanışma mesajları gelmeye devam ediyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, deprem sonrası yurttaşlara kan bağışı yapmaları için çağrıda bulundu. Akşener, sosyal medya hesabında şu mesajı paylaştı:

“Ülkemiz hepimizin içini yakan büyük bir deprem felaketiyle mücadele ediyor. Bu zorlu süreçte yaralılarımıza can olabilmek ve acılarımızı bir nebze olsun hafifletebilmek için; Başta İYİ Parti teşkilatları olmak üzere tüm vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyorum.”

'ASLA YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ'

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, başsağlığı mesajında, "Parti olarak tüm imkanlarımızla afet bölgesinde çalışıyoruz" dedi:

'HASARLI BİNALARDAN UZAK DURUN'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bölgedeki vatandaşlara hasarlı binalardan uzak durma çağrısı yaptı:

"Kahramanmaraş merkezli çevre illerden de hissedilen iki büyük deprem yaşadık. Artçı sarsıntılar devam ediyor. Hasarlı binalardan uzak duralım. İnşallah enkaz altındaki canlarımız da sağ salim kurtarılır.

Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum."

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, baş sağlığı mesajı yayınladı:

"Başımız sağ olsun.

Dualarımızla ve tüm imkanlarımızla milletimizin yanındayız."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise depremin ardından bölgedeki tüm parti vekilleriyle iletişim halinde olduklarını açıklamıştı:

"Bölge halkı, valilerimiz, Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Hatay, Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Malatya, Osmaniye, Kilis Belediye Başkanları, bölgenin tüm partilerinden milletvekilleri ile iletişim içindeyiz. Resmi bilgiler verilmeden, paylaşım yapmamaya özen gösteriyoruz."

'GÜN DAYANIŞMAYI BÜYÜTME GÜNÜDÜR'

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, erken saatlerde yaptığı paylaşımda "Gün dayanışmayı büyütme günüdür" demiş ve depremden etkilenen tüm iller için geçmiş olsun mesajı yayınlamıştı:

"Depremden etkilenen bütün şehirlerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Yaşamını yitiren insanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Temennimiz ve çabamız ölü ve yaralı sayısının artmaması için. Gün dayanışmayı büyütme günüdür."

Ayrıca bir açıklama yapan Sancar, arama kurtarma çalışmaları için AFAD başta olmak üzere tüm merkezi yönetim kuruluşlarını yerel kuruluşlarla işbirliğine davet etti.

“Ölüm kalım mücadelesinde değil saatlerin, dakika ve saniyeler bile çok önemli” dedi.

Depremde sağ kurtulanların soğuk hava koşullarında barınma sorununun önemine vurgu yapan Sancar, vakit geçirilmeden çadır ve konteynerlerin kurulması gerektiğinin altını çizdi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar