Mithat Sancar: Kurtarıcımız büyük dayanışmamız olacak

Yayınlanma:
A+ A-
Maraş depremi ile ilgili açıklama yapan HDP Eş Genel başkanı Mithat Sancar halkı dayanışmaya çağırdı: Asıl büyük kurtarıcımız bizim büyük dayanışmamız olacaktır.

Artı Gerçek - HDP Eş Genel başkanı Mithat Sancar, Maraş'ta meydana gelen depremle ilgili açıklama yaptı. Merkezi yönetimi yerel yönetimlerle işbirliğine çağıran Sancar, halka da dayanışma çağrısında bulundu, “Asıl büyük kurtarıcımız bizim büyük dayanışmamız olacaktır.” dedi.

Öleler için baş sağlı dileği ile konuşmasına başlayan Sancar, arama kurtarma çalışmaları için AFAD başta olmak üzere tüm merkezi yönetim kuruluşlarını yerel kuruluşlarla işbirliğine davet etti.
“Ölüm kalım mücadelesinde değil saatlerin, dakika ve saniyeler bile çok önemli” dedi.

Depremde sağ kurtulanların soğuk hava koşullarında barınma sorununun önemine vurgu yapan Sancar, vakit geçirilmeden çadır ve konteynerlerin kurulması gerektiğinin altını çizdi.

Deprem bölgesinde yaşayanlara da çağrı yapan Sancar şöyle konuştu:

'HERKES EVİNİN KAPISINI AÇMALIDIR'

“En büyük kurtarıcı halkın dayanışma göstermesidir. Bu dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu geçmiş örnekler göstermiştir. Buradan tüm halkımıza çağrıda bulunuyoruz, herkesi evinin kapısını açmalıdır, herkes elinden geleni gecikmeden ve tereddüt etmeden yapmalıdır”

“Gün dayanışma günü ama eksiklikleri not ettik. Yeri geldiğinde bu bilgileri de kamuoyu ile paylaşacağız. Ama şimdi dayanışma zamanıdır, herkes bütün imkanları ile dayanışmaya katkı sağlamalıdır. Asıl büyük kurtarıcımız bizim büyük dayanışmamız olacaktır.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar