Millet İttifakı: Ayrım yapılmaksızın merkezi hükümet ve yerel yönetimler iş birliği yapmalı

Millet İttifakı: Ayrım yapılmaksızın merkezi hükümet ve yerel yönetimler iş birliği yapmalı
Yayınlanma:
A+ A-
Millet İttifakı Maraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından bir mesaj yayınladı. "Bu felaketi birlik ve beraberlik içinde atlatacağız" denilen mesajda merkezi hükümet ile yerel yönetimlerin işbirliği içinde çalışmasına vurgusu yapıldı.

Artı Gerçek: Maraş'ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından Millet İttifakı ortak bir açıklama yaptı. Ölenlere başsağlığı ve yaralılara acil şifa dilenen açıklamada merkezi hükümet ile yerel yönetimlerin işbirliği ve koordinasyon içerisinde çalışmasının önemine dikkat çekildi.

Altı partinin imzasıyla yayınlanan mesaj şöyle:

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Gaziantep, Adana, Hatay. Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Osmaniye, Şanlı urfa, Elazığ ve Kilis olmak üzere birçok ilimizi etkileyen depremde yaşamı nı yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağ lığı ve sabır diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Yaralanan tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Afet bölgelerinde enkaz altında kalan tüm vatandaşlarımızın ivedilikle kurtarılması için sürdürülen çalışmaları yakından takip ediyoruz. Arama
kurtarma çalışmalarında görev alan tüm görevlilerimize Allah'tan güç ve kuvvet diliyoruz.

Böyle bir felaket karşısında herhangi bir ayrım yapmaksızın merkezi hükümetin yerel yönetimlerle güçlü bir iş birliği ve koordinasyon içinde çalışması önem arz etmektedir. Başta AFAD ve belediyelerimiz olmak
üzere ilgili tüm devlet kurumlarımızı n koordinasyon ve titizlik içinde yürüteceği çalışmalarla birlikte milletimizin desteği ve dualarıyla bu zor günleri de aşacağız. 85 milyon tek yürek olarak dayanışma içinde tüm yaraları mızı hızla saracak, bu felaketi birlik ve beraberlik içinde atlatacağız.

Bu afet sürecinde AFAD'ı n tüm uyarılarının önemle takip edilmesini; hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesini, haberleşmelerin kısa mesaj servisi (SMS) ve internet tabanlı mesajlaşma yazılımları üzerinden yapılmasını; hayati durumlar haricinde telefon görüşmelerinden kaçınılmasını, yolların arama kurtarma ekipleri ve acil yardı m araçları için boş bırakılmasını ve yapılacak yardımların ilgili kamu kurumlan ve yerel yönetimlerle koordinasyon içinde yürütülmesini, tüm bu hususlara hassasiyetle uyulmasını vatandaşlarımızın bilgisine sunarız.

Türkiye olarak kenetlendik.

Dualarımız deprem bölgesindeki tüm vatandaşlarımız için

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar