Soylu, HDP'li yöneticileri darp edenler için 'Ellerine sağlık' dedi

Soylu, HDP'li yöneticileri darp edenler için 'Ellerine sağlık' dedi
Yayınlanma:
A+ A-
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP'li yöneticileri darp edenler hakkında, "Ellerine sağlık, iyi de yaptılar" ifadesini kullandı. Soylu, Meclis'te "Ooh ooh" dediği konuşmayı hatırlatıp, "Şimdi bir ‘oh’ daha çekiyorum" dedi.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yine HDP'yi hedef aldı.

Şırnak Üniversitesi’ndeki Güvenlik Korucuları Hizmet İçi Eğitim Semineri Kapanış Töreni’nde konuşan Soylu, PKK'ye katılımın 100'ün altında düştüğünü anlattı. Meclis'te 13 Aralık 2020'de kayyımları savunurken HDP'lilere yönelik "Ooh ooh" diyerek el hareketi yaptığı konuşmayı hatırlatan Soylu, şunları söyledi:

“Terörün yanında, teröre sebep olan, teröre kaynaklık eden unsurlarla da mücadele etmeye başladıktan sonra bu bölgede her şey değişti. Eskiden terör örgütüne yıllık katılım 5 binli sayılarla ifade ediliyordu. Bugün hamdolsun 100'ün altına düştü. Adım adım sıfıra doğru ilerliyoruz. Geçen yıl 51'di, şimdi 43. Az kalsın 44 olacaktı. Neyse ki bir kız çocuğunu HDP'li bir yönetici tarafından dağa kaçırılırken yolda yakaladık. Anneleri babaları da HDP binasına gittiler, onu kaçıran HDP’li yöneticileri orada darp ettiler. Ellerine sağlık, iyi de yaptılar. Hani ben bir keresinde bir ‘oh’ çekmiştim ya. ‘Paralar PKK’ya gitmiyor’ diye. Şimdi bir ‘oh’ daha çekiyorum. Gençler PKK’ya gitmiyor. Öğretmenliğe, doktorluğa, eczacılığa, hemşireliğe ve bu ülkenin yarınlarına katkı koymaya gidiyorlar. Festivallere gidiyorlar, dinini, inancını öğrenmeye gidiyorlar, üniversitelerde hocalarıyla beraber yarınlara ümit vermeye gidiyorlar." (DHA)

Öne Çıkanlar