Taksim Meydanı'na çıkan yollar trafik akışına açıldı

Taksim Meydanı'na çıkan yollar trafik akışına açıldı
1 Mayıs dolayısıyla İstanbul'da sıkıyönetimi andıran Taksim'e çıkan tüm yolların kapatılması kararı saat 21.15 itibarıyla kaldırıldı. Taksim Meydanı'na çıkan yollar trafik akışına açıldı.

Artı Gerçek - Anayasa Mahkemesi (AYM), verdiği iki ayrı kararla, 2014 ve 2015 yıllarında Taksim'in emekçilere kapatılmasının toplanma özgürlüğünü ihlal ettiğine hükmetmesine rağmen Taksim bu yıl da işçilere kapalıydı.

Sabah saatlerinden itibaren sadece turistlerin ve görevlilerin geçişine izin verilen İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı ile çevresindeki sokak ve caddelerde saat 21.15 itibarıyla araç ve yaya trafiği normale döndü.

Bu arada bazı sokaklarda polis kontrolü devam ediyor.

VALİLİK KARARIYLA KAPATILMIŞTI

İstanbul Valiliği kararıyla sabah saat 04.30'dan itibaren Taksim Meydanı'na çıkan tüm yollar trafiğe kapatıLmıştı. Meydana çıkan cadde ve sokaklarda araç parkına izin verilmezken, çöp konteynerleri de kaldırılmıştı. Deniz, raylı sistem ve karayolu ulaşımı Şişli, Beyoğlu ve Fatih ilçelerinde neredeyse tamamen yasaklanmış, Taksim'e sadece turistlerin girişine izin verilmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar