Tutuklu SES yöneticisi Selma Atabey hakkında tahliye kararı

Tutuklu SES yöneticisi Selma Atabey hakkında tahliye kararı
Yayınlanma:
A+ A-
SES yöneticilerinin yargılandığı davada, tutuklu Genel Kadın Sekreteri Selma Atabey hakkında tahliye kararı verildi.

Artı Gerçek - KESK'e bağlı sekiz SES yöneticisinin yargılandığı davada tutuklu bulunan SES Genel Kadın Sekreteri Selma Atabey hakkında tahliye kararı verildi. Duruşma 2 Ekim'e ertelendi.

atabey.jpg
Selma Atabey

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Genel Kadın Sekreteri Selma Atabey ve önceki dönem Eş Genel Başkanı Gönül Erden’in de aralarında bulunduğu sekiz sendika yöneticisi hakkında “Örgüt üyesi olmak”, “Örgütü yönetmek” ve “Örgüt propagandası” suçlamalarıyla açılan davanın dokuzuncu duruşması, Ankara 22’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Ev hapsinde tutulan Erdem’in Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldığı duruşmada, tutuklu yargılanan Atabey ile tutuksuz yargılananlar hazır bulundu. Ayrıca KESK, üye sendikalar, uluslararası sendika yöneticileri ile emek ve meslek örgütü temsilcileri de duruşmayı izledi.

Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Atabey’in adli kontrol şartıyla tahliyesine karar vererek, duruşmayı 2 Ekim’e erteledi. (MA)

Öne Çıkanlar