Ünlü oyuncudan 'Kahrolsun faşizm'li destek

Ünlü oyuncudan 'Kahrolsun faşizm'li destek
İrfan Değirmenci’nin Kanal D’den kovulmasına, "Beni de kov Kanal D, ben de hayır diyorum" tweetiyle tepki gösteren Şevket Çoruh, bu kez üniversitede...

İrfan Değirmenci’nin Kanal D’den kovulmasına, "Beni de kov Kanal D, ben de hayır diyorum" tweetiyle tepki gösteren Şevket Çoruh, bu kez üniversitede saldırıya uğrayan kadınlara destek oldu

GÜNCEL- Ünlü Oyuncu Şevket Çoruh, Bilgi Üniversitesi’ndeki saldırıyı kınayıp "Kahrolsun faşizm" mesajı verdi.

Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsün’de kadınların 8 Mart etkinliğine turnikelerden atlayarak içeriye giren 30-40 kişi olduğu öğrenilen grup saldırdı. Yaşanan olayda bir öğrenci yaralandı. Saldırı sonrasında 6 kişi gözaltına alındı.

Saldırının ardından öğrenciler olaya tepki gösterdi. Yönetime de tepkilerini gösteren öğrenciler, daha önce de benzer şeyler yaşandığını ama güvenlik önlemi alınmadığını söylediler. Öğrenciler saldırı anına ilişkin videoları da sosyal medyadan paylaştılar.

YARALANDI

Çıkan arbedede yüzüne tekme gelen Medya ve İletişim Sistemleri 4’üncü sınıf öğrencisi İrem Esmer, sağ gözünden yaralandı. Yüzüne tekme gelen öğrencinin gözü morarırken kaşında açılma oldu. Yaralı öğrenci Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

Yaralı öğrenci İrem Esmer’in fotoğrafını Twitter’da paylaşan Şevket Çoruh, "Çok güzelsin cansın #Kahrolsunfaşizm" diye yazdı.

"Ben de hayır diyorum beni de kovun" demişti

Kanal D'nin İrfan Değirmenci'yi "hayır" dediği için kovması üzerine oyuncu Şevket Çoruh "Ben de hayır diyorum beni de kovun" duyurusu yapmıştı.

Öne Çıkanlar