Urfa'da elektrik kesintileri yol kapattırdı, muhtar DEDAŞ'a isyan etti

Bir haftadır sürekli trafodaki şartelin attığını ve elektriksiz kaldıklarını söyleyen 15 Temmuz Mahalle Muhtarı Etem Çalışkan, "DEDAŞ bu milletten para alıyorsa sorunu çözmek için de ne gerekiyorsa yapmak zorunda" dedi. Yurttaşlar tepki olarak yol kapattı

Ali GÜZEL


URFA - Eyyübiye ilçesine bağlı 15 Temmuz Mahallesi sakinleri, elektrik kesintilerine tepki amaçlı lastik yakarak yol kapattı. Eylem nedeniyle mahalleye polis ekipleri sevk edildi.

15 Temmuz Mahalle Muhtarı Etem Çalışkan, son bir haftadan bu yana elektriksiz olan mahallelinin seslerini duyurmak için son çare olarak yolu trafiğe kapattığını söyledi.

'DEDAŞ PARA ALIYORSU SORUNU ÇÖZMEK ZORUNDA'

"Bir haftadan bu yana vatandaş elektriksiz" diyen Çalışkan, şöyle konuştu:

"Önceden de kesintiler oluyordu zaten ama idare ediyorduk ama artık tamamen kesildi. Trafonun yetersiz olduğu söyleniyor ama elektriklerin niye kesildiğini tam olarak biz de bilmiyoruz. DEDAŞ bu milletten para alıyorsa sorunu çözmek için de ne gerekiyorsa yapmak zorunda."

'İKİ SAAT GEÇMEDEN ŞARTEL YİNE ATIYOR'

Kesintiler nedeniyle DEDAŞ'a isyan eden muhtar çalışkan, "Ben en son bu akşam DEDAŞ'ı aradım ve artık muhtar olarak istifa etme seviyesine geldiğimi söyledim. Yeter artık, ben DEDAŞ değilim. Sürekli arıyoruz, aradan bir zaman geçtikten sonra gelip şarteli kaldırıyorlar ama aradan iki saat geçmeden şartel yine atıyor ve elektrikler gidiyor. Tekrar aradığımızda eleman olmadığı söyleniyor. Madem bu işi yapıyorsunuz, vatandaşın sırtından para kazanıyorsun eleman tutun ve sorunumuzu çözün" diye konuştu.

'KESİN ÇÖZÜM İSTİYORUZ'

Mahallelinin son çare olarak yolu kapattığını belirten Çalışkan, "Biz yolu kapattıktan sonra DEDAŞ'tan gelip şarteli kaldırdılar ama bir saat sonra yine gidebilir. Biz DEDAŞ'tan bir yetkilinin sorunumuza kesin bir çözüm bulmasını istiyoruz" dedi. (ARTI GERÇEK)

Öne Çıkanlar