Üzerine kayıtlı 4 ayrı şirket kurulan, Engin Polat’ın 76 yaşındaki anneannesi serbest bırakıldı

Üzerine kayıtlı 4 ayrı şirket kurulan, Engin Polat’ın 76 yaşındaki anneannesi serbest bırakıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Gözaltına alınan Engin Polat’ın anneannesi Zehra Yılmaz, ifadesi alındıktan sonra savcılık kararıyla serbest bırakıldı. 76 yaşındaki Zehra Yılmaz adına dört ayrı şirket kurulduğu öğrenildi. Ayrıca firari durumdaki 13 kişiden birisi daha gözaltına alındı.

Artı Gerçek - Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından yapılan incelemeler sonucu tüm mal varlıklarına el konulan ve delilleri yok ettikleri iddiasıyla dün sabah gözaltına alınan Engin Polat'ın anneannesi Zehra Yılmaz (76); sağlık sorunları göz önünde bulundurularak serbest bırakıldı. Emniyette ifadesi alındıktan sonra savcılık kararıyla bu sabah serbest kaldığı öğrenilen Yılmaz adına dört ayrı şirket kurulduğu bilgisi verildi.

Suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak, kara para aklamak ve Vergi Kanunu’na muhalefet suçlarıyla haklarında yakalama kararı çıkarılan Dilan Polat, Engin Polat çiftine yönelik operasyonda 17 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan 17 kişinin arasında Engin Polat’ın anneannesi Zehra Yılmaz da vardı.

Öte yandan haklarında yakalama kararı bulunan ancak firari durumdaki 13 şüpheliden biriSİnin daha polis tarafından gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Şüphelilerin ifade işlemlerinin başladığı, son olarak Dilan ve Engin Polat’ın ifadelerinin alınacağı öğrenildi. (ANKA)

Öne Çıkanlar