Yalova'da KYK yurdunda kalan 36 öğrenci hastanelik oldu

Yalova'da KYK yurdunda kalan 36 öğrenci hastanelik oldu
Yayınlanma:
A+ A-
Yalova'da KYK'ye bağlı Akça Hatun Kız Öğrenci Yurdu'nda yemekten sonra rahatsızlanan 36 öğrenci, hastaneye kaldırıldı. Valilik, inceleme başlattı.

Artı Gerçek - Yalova'nın Termal ilçesinde, 1345 öğrencinin kaldığı KYK'ye bağlı kız öğrenci yurdunda bugün öğle yemeğinden sonra bazı öğrencilerde karın ağrısı ve ishal şikayetleri görülmeye başlandı. Rahatsızlanan 36 öğrenci, Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yurtta inceleme başlatılırken, öğrencilerin yediği yemekten numune alındı.

Hastaneye kaldırılan öğrencilerin genel durumlarının iyi olduğunu belirten Yalova Valiliği, şu açıklamayı yaptı:

"İlimizde bulunan Gençlik Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Müdürlüğü'ne bağlı 2 bin 90 öğrenci kapasiteli Akça Hatun Öğrenci Yurdu'nda konaklayan öğrencilerimiz 06.11.2023 tarihinde karın ağrısı ve ishal şikayetiyle, yurt idaresine müracaat bulunmuştur. Bunun üzerine ivedilikle öğrencilerimiz hastaneye sevk edilmiştir. Tedavi altına alınan öğrencilerimizin genel durumları iyi olup, tedavileri tamamlanan öğrencilerimiz taburcu edilmektedir. Konuyla ilgili valiliğimizce de gerekli tahkikat başlatılmıştır." (DHA)

Öne Çıkanlar