YSK'nin yeni başkanı Sayıştay Başkanı'nın ağabeyi Ahmet Yener oldu

YSK'nin yeni başkanı Sayıştay Başkanı'nın ağabeyi Ahmet Yener oldu
Yayınlanma:
A+ A-
Yüksek Seçim Kurulu yeni üyelerinin belli olmasının ardından YSK başkanı da seçildi. YSK'nin yeni başkanı Ahmet Yener oldu. Ahmet Yener'in Sayıştay Başkanı Metin Yener'in ağabeyi olduğu öğrenildi.

Artı Gerçek - Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'na Ahmet Yener seçildi. Ahmet Yener ile Sayıştay Başkanı Metin Yener'in kardeş olduğu öğrenildi.

Üyeliğe Danıştay'dan seçilen Ali Çopur ve İsmail Kalender ile Yargıtay'dan seçilen Feyzi Eroğlu, Talip Bakır ve Serdar Mutta için YSK'de tören düzenlendi.

Yeni beş üye, törende yemin ederek göreve başladılar.

Yemin töreninin ardından görev süresi devam eden üyeler Ahmet Yener, Mahmut Akgün, Ekrem Özübek, Orhan Usta, Ali Ürker ve Battal Öğüt ile yeni seçilen 5 üye arasında YSK başkan ve başkanvekilliği için seçim yapıldı.

Seçimlerde YSK'nin yeni başkanı Ahmet Yener oldu.

YSK Başkanı Muharrem Akkaya 2016 yılından bu yana görev yapıyordu.

Kurul Başkanı Muharrem Akkaya ile üyeler Cengiz Topaktaş, Kürşat Hamurcu, Erhan Çiftçi ve Yunus Aykın'ın görev süreleri bugün itibarıyla sona erdi.

AHMET YENER KİMDİR?

3 Nisan 1966'da Beypazarı’nda doğan Ahmet Yener, Ankara İmam Hatip Lisesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1989 yılında mezun olan Ahmet Yener, Ankara hakim adayı olarak mesleğe başladı ve sırasıyla Baykan, Yığılca, Sivrihisar, Osmaniye ve Kırıkkale Hâkimliği görevlerinde bulundu.

22 Aralık 2011 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Ahmet Yener, Yargıtay 21. Hukuk Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürüyordu.

“İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Tazminat Davalarında Görev ve Yetki”, “İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Manevi Tazminat Davaları”, “İş Kazası ve Meslek Hastalığı”, “İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Maddi Tazminat Davaları” adlarında ortak çalışmaya dayalı dört adet eseri bulunuyor. Ahmet Yener, evli ve üç çocuk babası. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar