Zabıtalar nöbetteki Şenyaşar ailesinin pankartına el koydu: Savcı rahatsız

Zabıtalar nöbetteki Şenyaşar ailesinin pankartına el koydu: Savcı rahatsız
Yayınlanma:
A+ A-
AKP’li Urfa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıtalar, adalet nöbetini sürdüren Şenyaşar ailesinin pankartına el koydu. Adliye önündeki polisler, savcının pankarttan rahatsız olduğunu belirterek, “Yarın yine takarsınız” dedi.

Artı Gerçek - Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti eylemi 595’inci gününe girdi. Emine Şenyaşar sağlık sorunları nedeniyle Suruç ilçesinde bulunan evlerinde nöbeti sürdürürken, Ferit Şenyaşar sabah saatlerinde Urfa Adliyesi önüne gelerek, beton bariyerlere “Şenyaşar ailesi için adalet” pankartı asarak nöbeti başlattı.

ZABITALAR PANKARTA EL KOYDU: SAVCI RAHATSIZ

Ailenin nöbet tutuğu alan, geçtiğimiz hafta önce polisler tarafından demir bariyerler ile çevrilerek ablukaya alınmış, daha sonra tepkiler üzerine alan AKP’li Urfa Büyükşehir Belediyesi tarafından araç otoparkına çevrilmişti. AKP’li belediyede görevli zabıtalar, bugün de bariyerlere asılı “Şenyaşar ailesi için adalet” yazılı pankarta, herhangi bir ikaz yapmadan el koydu. Durumu fark eden Ferit Şenyaşar’ın tepki göstermesi üzerine yanıtsız kalan zabıtalar, pankartı alarak alandan ayrıldı. Adliye önünde bulunan polisler, Urfa Cumhuriyet Başsavcının pankarttan rahatsız olduğunu belirterek, “Bugün pankart takmayın, yarın yine takarsınız” cevabını verdi.

‘PANKARTIMIZ ÇALINDI’

Ferit Şenyaşar, pankartı kaldırıldıktan sonra bu kez de tepki için katledilen baba Esvet Şenyaşar ile çocukları Adil ve Celal’in fotoğrafının yer aldığı bir pankartı bariyerlere astı. (MA)

Öne Çıkanlar