HDP, Yeni Şafak hakkında suç duyurusunda bulunacakArtı Gerçek

HDP, Kulp’ta gerçekleşen saldırıyı “HDP yaptı” başlığıyla manşetine taşıyan Yeni Şafak gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunacak.


Halkların Demokratik Partisi (HDP) Basın, Yayın ve Propagandadan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Azad Barış, Kulp’taki saldırıyı “HDP yaptı” başlığıyla manşete taşıyan Yeni Şafak gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ve Basın Konseyi’ne şikayette bulanacaklarını duyurdu.Barış, yaptığı açıklamada, Yeni Şafak gazetesinin HDP’yi hedef göstererek yaptığı haberlerin,  demokratik siyaseti tasfiye etmeye yönelik bir darbe suçu olduğunu belirtti. Barış, gazetenin yaptığı haberlerin 28 Şubat andıçlarından farkı olmadığını belirtti.
 
Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Bu ve benzer manşetleri daha önce kumpas kurmaya çalışan farklı odakların yayınlarında da gördük ve tanık olduk. Belli ki, bu sürecin kumpasçıları ve tetikçileri Yeni Şafak ve benzeri yayınlardır. Hiçbir hukuki belge ve gerekçeye dayandırmaksızın, sadece uydurulmuş olan ve kim olduğu belirsiz ‘tanık’ isimli yalancılarla bu tür yayınlar yapmak tam bir hakikat katlidir.
 
'GAZETECİLİK DEĞİL, İSTİHBARATÇILIKTIR'

Gizli tanık beyanları denilerek ileri sürülenlerin tamamı safsata ve manipülasyona yöneliktir. Bu safsataları bizler 28 Şubat’ta tasfiye edilmek istenen kesimlere yönelik hazırlanan andıçlardan biliyoruz. Ortada bir gizli ya da açık tanık beyanı yoktur; ortada provokasyon yaratmak isteyen bir istihbarat aklı ve uygulaması vardır. Yapılan gazetecilik değil istihbaratçılıktır.
 
'MÜCADELEMİZİ  YÜKSELTECEĞİZ'
 

HDP belediyeleri ve yerel yöneticiliği şeffaftır, halkın katılımı ile gerçekleşen demokratik ve açık yönetim biçimleridir. Hedef olmasının nedeni de bu demokratik ve şeffaf içeriğidir. Belediye eşbaşkanlarımız, halkımızın ve binlerce delegenin oyları ile ön seçimlerle belirlenmiştir. AKP iktidarının, bu istihbarat medyası üzerinden karalamaya çalıştığı gerçek işte budur. Partimizi iftira ve yalanlarla hedef haline getiren bu andıççı anlayışa ve provokatörlüğe karşı, mücadelemizi demokrasi ve hukuk zemininde yükseltmeye devam edecek, yasal ve meşru haklarımızı kullanmaktan geri durmayacağız.” (MA)
 

BAĞLANTILI HABERLER