Haber takibi esnasında gözaltına alınarak katledilen Evrensel gazetesi muhabiri Metin Göktepe ve öldürülen gzetecilerin anısını yaşatmak, genç gazetecileri habercilik konusunda özendirmek amacıyla düzenlenen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı.

İlki 1998 yılında düzenlenen yarışma, haber (yazılı haber-görüntülü haber), fotoğraf ve yerel gazetecilik olmak üzere üç dalda düzenleniyor. 24. Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvuru şartları ve jürisi de şu şekilde:

ÖDÜL JÜRİSİ

Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri’nde kazananları belirleyecek olan jüri bu yıl şu isimlerden oluşuyor: Ceren Sözeri, Celal Başlangıç, Ferhat Çelik, Güray Öz, Kumru Başer, Nazım Alpman, Özlem Akarsu Çelik, Sevda Karaca.

KATILIM KOŞULLARI

Yarışma, haber (yazılı haber-görüntülü haber), fotoğraf ve yerel gazetecilik olmak üzere üç dalda düzenleniyor.

Yarışmaya, 10 Mart 2020 ile 10 Mart 2021 tarihleri arasında yayımlanmış olan ürünler katılabiliyor.

Yarışmaya katılacak ürünlerin, yazılı basında yayımlanmış olanların PDF formatında, görüntülü haberlerin ise wetransfer yoluyla gönderilmesi gerekiyor.

İnternet medyasında yayımlanmış haberler de haber kategorisinde değerlendirilecek. İnternet medyasında yayımlanan haberlerin linkinin de gönderilmesi gerekiyor.

Fotoğraf dalında yarışmaya katılacak adayların da yine mail üzerinden gönderecekleri fotoğraflarıyla birlikte ürünün adını, çekildiği yeri ve tarihini yazmaları gerekiyor.

Yarışmaya katılacak adayların ürünlerini kısa öz geçmişleri, iletişim bilgileri ve bir fotoğrafları ile birlikte [email protected] adresine mail olarak 14 Mart 2021 tarihine kadar göndermeleri gerekiyor.

Kazananlara ödülleri Metin Göktepe’nin doğum günü olan 10 Nisan 2021 tarihinde verilecek.