Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Osman Gürün, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin bir araya gelmesinin ardından 2 yıl geçtiğini fakat randevu talepleri ile ilgili bir gelişme olmadığını söyledi.

‘BİZ SİZİ ARAYACAĞIZ’ DİYORLAR’

31 Mart yerel seçimleri sonrası bir araya geldiklerini ve sosyal medya grubu kurulduğunu anlatan Dr. Osman Gürün, “2 yıldır hâlâ bize randevu verilecek. CHP’li başkanlar olarak İstanbul, Ankara ve İzmir büyükşehir belediye başkanlarımızı sözcü seçtik. Randevu talep edildi. Ama ‘Biz sizi arayacağız’ diyorlar” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yatırımların onaylanmaması nedeniyle kredi alamadıklarını ve projelere başlayamadıklarını anlatan Gürün, “Kentin altyapısını tamamlamak, kaçak suyu önlemek ve enerji tasarrufunu önleme konusunda projelerimiz var. Bununla ilgili olarak Fransız Kalkınma Ajansı bize kredi vermeye hazır. Bizim çalışmalarımızı, yaptıklarımızı incelediler ve 500 bin Avro hibe kredi vermeye hazır olduklarını söylüyorlar. Ama bunun için yatırımların Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanması gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı’nın hangi yatırımları onaylayacağı listesinin ilk sıralarında kayıp su kaçağının önlenmesi var. İzin verilirse su kaçağını önleyecek, elektrik tasarrufu yapacağız” dedi.